Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketIPL 2024: Shastri, Dube'nin T20 Dünya Kupası'nda Hindistan için Kilit Bir Rol...

IPL 2024: Shastri, Dube’nin T20 Dünya Kupası’nda Hindistan için Kilit Bir Rol Oynamasını Bekliyor

Eski Hindistan koçu Ravi Shastri, büyük vuruş yapan Shivam Dube’nin T20 Dünya Kupası’nı ateşe vermesini bekliyor ve 30 yaşındaki çok yönlü vuruşun Hindistan’ın gelecek ay turnuvada büyük toplamlar elde etme umutlarının anahtarı olacağını söylüyor.

Aynı zamanda kullanışlı bir orta tempolu olan Dube, kendisini ıpl’deki en yıkıcı orta dereceli vuruşlardan biri olarak belirledi, Chennai Super Kings oyuncusu bu sezon 170 artı vuruş oranıyla 11 maçta 350 koşu yaptı.

Ipl’nin Hintli hamurları arasında sadece Abhishek Sharma, Dube’nin 26’sından daha fazla altıya vurdu.

Shastri, Uluslararası Kriket Konseyi web sitesine verdiği demeçte, “Lütfen ona dikkat edin, çünkü patlayıcı, yıkıcı ve maçın galibi” dedi.

“Eğlenmek için altıya vuruyor ve konu bowling oynamaya geldiğinde seni öldürebilir.”

Shastri, solak vurucunun özellikle iplikçilere karşı etkili olmasına rağmen, vuruş yaklaşımını tempoya karşı çivilediğini söyledi.

“Oynamanın yolunu anladı ve bence bu beş-altı numaralı pozisyonda anahtarı elinde tutuyor çünkü eğer bunalımdaysanız, birinin 20-25 topta değiştirmesini istiyorsanız, gitmesi gereken oyuncu o” diye ekledi.

Kaptan Rohit Sharma ve cesur Virat Kohli’yi de içeren Hindistan’ın en yüksek mertebesinin grev oranı endişe verici bir şeydi ve ateşli bir orta mertebe, Hindistan’ın ikinci bir T20 Dünya Kupası şampiyonluğu kazanma umutları için çok önemli olabilir.

Shastri’nin açılış için büyük umutları var Yashasvi Jaiswal ve Dube’nin orta sıradaki varlığının Hindistan’ın büyük bir turnuvayı kazanmak için gereken büyük toplamları yayınlamasına yardımcı olabileceğini söyledi.

“Çoğu zaman 200’e yakın olacak olan grev oranı, Hindistan’ın ilerlemesine, özellikle Dünya Kupası gibi büyük yarışmalarda ihtiyaç duyulan 190’ları, 200’leri elde etmesine büyük ölçüde yardımcı olacak” diye ekledi.

Hindistan, Suryakumar Yadav’ın Pazartesi günü Mumbai Kızılderilileri için Sunrisers Haydarabad’a karşı kazandığı 51 topluk yüz zaferinin ardından Dünya Kupası’na giden formuyla da cesaretlendirilecek.

T20 enternasyonallerinde en üst sıradaki vurucu olan Suryakumar, ayak bileği yaralanması ve spor fıtığı ameliyatından kurtulduğundan bu yana ilk turnuvasını oynuyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar