Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaİsrail Güçleri Gazze'deki Cebeliye Kampına ve Refah'a Yönelik Saldırıları Hızlandırdı

İsrail Güçleri Gazze’deki Cebeliye Kampına ve Refah’a Yönelik Saldırıları Hızlandırdı

İsrail güçleri Pazartesi günü Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebeli’ye doğru ilerlerken, sakinler ve Hamas medyası, tankların ve birliklerin güneydeki Refah’ın eteklerinde kilit bir otoyoldan geçtiğini söyledi.

Cebaliye’de tanklar, Gazze’nin sekiz tarihi mülteci kampının en büyüğü olan kampın kalbine doğru ilerlemeye çalışıyordu. Sakinler, tank mermilerinin kampın merkezine indiğini ve hava saldırılarının ev kümelerini tahrip ettiğini söyledi.

Bölge sakinleri ve sağlık görevlileri, bir gecede kampa düzenlenen bir dizi hava saldırısında birkaç kişinin öldüğünü ve yaralandığını söyledi. Sağlık görevlileri, İsrail bombardımanının yoğunluğu nedeniyle bombalanan bazı bölgelere ekip gönderemediklerini, ancak kayıp raporları olduğunu söyledi.

Refah’ta, Mısır sınırına yakın İsrail, şehrin doğu bölgelerine hava ve kara bombardımanlarını hızlandırarak hava saldırısında insanları öldürdü.

Sakinler, İsrail tanklarının şehrin doğu kısmını ikiye bölen Salahuddin Yolunu kestiğini, Refah’ın doğu kısmının ise “hayalet kasaba” olarak kaldığını söyledi.

İsrail’de ordu, Gazze yakınlarındaki bölgelerde potansiyel Filistin sınır ötesi roket ve / veya havan fırlatmaları konusunda uyarıda bulunarak birkaç kez siren çaldı.

Cumartesi günü geç saatlerde İsrail ordusu, Cebeli’de faaliyet gösteren güçlerin Gazze’yi yöneten Hamas’ın oradaki askeri yeteneklerini yeniden tesis etmesini engellediğini söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail’in Gazze’deki askeri operasyonundaki ölü sayısı şu anda en az 35.000 Filistinliyi geçti. Bombardıman kıyı bölgesini israf etti ve derin bir insani krize neden oldu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar