Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaJapon Araştırmacılar tarafından inşa Edilen Dünyanın ilk Ahşap Uydusu, Muhtemelen Eylül Ayında...

Japon Araştırmacılar tarafından inşa Edilen Dünyanın ilk Ahşap Uydusu, Muhtemelen Eylül Ayında Fırlatılacak

Japon araştırmacılar Salı günü yaptığı açıklamada, muhtemelen Eylül ayında ABD’den fırlatılan bir SpaceX roketinde uzaya gönderilmesi beklenen küçük küp şeklindeki nesnenin dünyanın ilk ahşap uydusunu başarıyla inşa ettiklerini söyledi.

Kyodo News’e göre, odun ve uydu anlamına gelen bir önek olan ligno kelimelerinin bir karışımı olan “LignoSat”, Kyoto Üniversitesi ve Sumitomo Ormancılık A.Ş.’yi içeren bir ekibin yaklaşık dört yıllık geliştirme çabalarının sonucudur., alan geliştirmede çevre dostu ve düşük ahşap maliyetinden yararlanmak.

Ekibe göre, ahşap uydular, hava ve iletişimi olumsuz yönde etkileyebilecek alümina parçacıkları oluşturabildikleri için, metallerden yapılmış geleneksel uydulara kıyasla, çalışmalarının sonunda Dünya atmosferine yeniden girdikten sonra yanarken çevre için daha iyidir.

Kyoto Üniversitesi ve Tokyo merkezli ahşap ürünleri şirketi ortak basın açıklamasında, son gelişmenin “hem uzay hem de ahşap endüstrileri için son derece değerli bir adım” olduğunu belirterek, “sürdürülebilir bir kaynak olan ahşabın kullanım olanaklarının açılmasına yardımcı olacağını belirtti.”

LignoSat, kısmen alüminyumdan yapılmış bir çerçeveye sahip, 4 ila 5,5 milimetre kalınlığında manolya ahşap panellerden yapılmış 10 santimetrelik bir küptür. Bazı taraflara yapıştırılmış güneş panelleri vardır ve yaklaşık 1 kilogram ağırlığındadır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar