Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaKral Charles, Nadir Görülen Ortak Görünümde Oğlu William'a Askeri Unvan Verdi

Kral Charles, Nadir Görülen Ortak Görünümde Oğlu William’a Askeri Unvan Verdi

İngiltere Kralı Charles, Pazartesi günü düzenlenen bir törenle oğlu Prens William’a üst düzey bir askeri rol devretti ve kral, kanser teşhisinin ardından kamu görevlerine dönüşünü hızlandırırken parite için nadir görülen bir ortak görünüme işaret etti.

Charles, William’a, 75 yaşındaki hükümdarın 32 yıl boyunca bir Apache helikopterinin önünde tuttuğu ve güney İngiltere’deki Ordu Uçuş Müzesi’ndeki servis personeli tarafından izlenen bir pozisyon olan Ordu Hava Kuvvetleri Başkomutanı unvanını sundu.

İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri için eski bir helikopter arama kurtarma pilotu olan oğlu Charles, “O gerçekten çok iyi bir pilot” dedi.

Ziyaret, Charles’ın, Buckingham Sarayı’nın belirtilmemiş bir kanser türü için tedavi gördüğünü açıklamasından neredeyse üç ay sonra, Nisan sonunda işe döndüğünden bu yana yaptığı son ziyaretti.

41 yaşındaki William da bu yıl Mart ve Nisan aylarında birkaç hafta resmi görevlerine ara vermiş, kanser için önleyici kemoterapi gördüğünü açıkladıktan sonra karısıyla vakit geçirmeyi ve onunla ilgilenmeyi seçmişti.

Cuma günü “iyi gidiyor” dedi.

Devir teslim töreninde Charles, “üzüntüyle” veda ettiğini, ancak Ordu Hava Kuvvetlerinin oğlunun komutasında “güçten güce” gideceğini söyledi.

“Kendinize iyi bakın ve bunca zamandır sizinle birlikte olmanın beni ne kadar gururlandırdığını anlatamam,” dedi Charles.

Unvan devri, Charles’ın tahta çıkmasından sonra geçen Ağustos ayında açıklandı. William, Pazartesi günü daha sonra askerlerden eğitim, teçhizat ve haber alarak Kolordu ile zaman geçirdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar