Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaKuveyt'te Rüşvet Kabul Ettiği ve İktidarı Kötüye Kullandığı Gerekçesiyle Tutuklanan Memur

Kuveyt’te Rüşvet Kabul Ettiği ve İktidarı Kötüye Kullandığı Gerekçesiyle Tutuklanan Memur

Görevini kötüye kullanmak ve rüşvet almakla suçlanan bir güvenlik görevlisi Kuveyt’teki araştırmacılar tarafından tutuklandı.

Saflardaki yolsuzluğa yönelik bir baskıda, Asyalıları alkollü içki kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklamak karşılığında nakit kabul ederek suçüstü yakalandı. Bu tutuklamalar, bireyleri ülkeden sınır dışı etmek için bahane olarak kullanıldı.

Tutuklanmasının ardından memur, Savcılığa sevk edildi. İlgili makamlar kendisine karşı gerekli yasal işlemleri yürütmektedir.

Kimliği açıklanmayan memur, Ceza Soruşturması Genel Müdürlüğü’nün “Ceza Soruşturması ve Ruhsatlandırma Dairesi” tarafından yakalandı.” Bu tutuklama, İçişleri Bakanlığı’nın güvenliği koruma ve yolsuzlukla mücadele çabalarının bir parçası.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bakanlık, emniyet teşkilatı içinde herhangi bir zarar ve istismara müsamaha göstermez. Konumu ne olursa olsun hiç kimse yasaların üstünde değildir. Güvenlik personelimiz ülkenin güvenliğini korumaya kendini adamıştır ve onu zayıflatanlara karşı harekete geçmekten çekinmeyecektir.”

27 Mayıs’ta bir adam nakit karşılığında hastalık iznini tahrif etmekle suçlandı.

Suçlu müfettişler, ihlal edenlerin ve kanun kaçaklarının güvenlik takibi ve izlenmesi yoluyla, Sağlık Bakanlığı’na atfedilen hastalık izni belgelerini taklit ettiği için bir şüpheliyi tutuklayabildiler.

Suç, toplam para karşılığında ülke dışındaki iki suç ortağıyla işbirliği içinde gerçekleştirildi. Şüpheli, gerekli yasal işlem için ilgili makama sevk edildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar