Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeMetaverse, Aec Endüstrisi için Muazzam Bir Potansiyeli Temsil Ediyor

Metaverse, Aec Endüstrisi için Muazzam Bir Potansiyeli Temsil Ediyor

Bir uzman, metaverse’in mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC) endüstrisi için dönüştürücü bir sıçramayı temsil ettiğini ve tasarım süreçlerinin nasıl tasarlandığına dair büyük olanaklar sunduğunu söyledi.

“Her paydaşın projeyi önceden görselleştirmekle kalmayıp aynı zamanda işbirliği yapabileceği, geri bildirim sağlayabileceği ve gerçek dünya koşullarını taklit eden sanal ortamlarda değişiklikler yapabileceği bir noktaya geldi. Trezi Kurucu Ortağı Tithi Tewari, “Tüm bunlar karar vermenin iyileştirilmesine, zamandan ve maliyetlerden tasarruf edilmesine katkıda bulunabilir ” dedi.

Tewari, BAE ve KİK bölgelerinin AEC sektöründe sürükleyici teknolojilerin benimsenmesi için verimli bir zemin oluşturduğunu söyledi. “Akıllı şehirler, ikonik gökdelenler ve yükselen sürdürülebilir gelişmeler gibi iddialı projelerle, iş akışlarını kolaylaştırabilecek, işbirliğini geliştirebilecek ve projeleri daha verimli bir şekilde sunabilecek yenilikçi çözümlere artan bir talep var. Bölgedeki hükümetler, inşaat ve tasarımda ileri teknolojilere olan ihtiyacı daha da hızlandırarak dijital dönüşümü ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini aktif olarak teşvik ediyor. Bu proaktif yaklaşım sadece ekonomik büyümeyi desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda bae’yi küresel AEC ortamında inovasyon ve teknolojik mükemmellik için bir merkez olarak konumlandırıyor ”dedi.

Sürükleyici teknolojilerin artık sadece bir istek değil, işletmeleri güçlendirmeye getirdikleri faydalar nedeniyle bir “ihtiyaç” olduğunu vurguladı. : Proje zaman çizelgelerini ve maliyetlerini düşürebilir, verimliliği artırabilir ve daha iyi proje sonuçları ve daha hızlı pazarlanma süresi ile müşteri memnuniyetini artırabilirler. AR, VR ve yapay zeka gibi en son teknolojileri benimsemek, inovasyona olan bağlılığın sinyallerini verir ve firmaları inşaat ve tasarımın geleceğini şekillendirmede lider olarak konumlandırır. Bu rekabet avantajı, farklılaşmanın sürdürülebilir büyüme ve başarının anahtarı olduğu dinamik bir pazarda çok önemlidir ”dedi.

Sürükleyici teknolojiler, işletmelerin Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) kimlik bilgilerinin geliştirilmesinde de önemli bir rol oynar. Tewari, sanal simülasyonlar yoluyla enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik için bina tasarımlarını optimize ederek firmaların enerji tüketimiyle ilişkili çevresel etkileri ve işletme maliyetlerini azaltabileceğini söyledi. “Ayrıca, sanal işbirliği fiziksel seyahat ve yerinde inşaat israfını en aza indirerek daha küçük bir karbon ayakizine katkıda bulunuyor ve çevresel yönetime bağlılık gösteriyor. Bu sürdürülebilir uygulamaları paydaşlara ve topluma iletmek, küresel ESG standartlarına uyum sağlayarak ve sosyal açıdan bilinçli bir pazarda kurumsal itibarı artırarak güven ve şeffaflık oluşturur ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar