Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporMike Tyson 57yaşında Boksa Dönmeye Hazırlanıyor, Rakibi Temmuz Dövüşü Öncesinde Uyarıyor

Mike Tyson 57yaşında Boksa Dönmeye Hazırlanıyor, Rakibi Temmuz Dövüşü Öncesinde Uyarıyor

2005’ten bu yana ilk profesyonel dövüşüne hazırlanan eski ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, Youtuber’a dönüşen boksör Jake Paul’ü Pazartesi günü 20 Temmuz maçları sırasında hayatının tehlikede olacağı konusunda uyardı.

New York’taki Apollo Tiyatrosu’nda kendisinden 30 yaş küçük bir rakibe karşı mücadeleyi desteklemek için düzenlediği basın toplantısında konuşan 57 yaşındaki Tyson, dünyaya hala büyük bir savaşçı olduğunu göstermek istediğini söyledi.

Tyson, “Jake’i gerçekten çok seviyorum ama o ringe çıktığında hayatı buna bağlıymış gibi savaşmak zorunda çünkü öyle olacak” dedi.

Nfl’nin Dallas Cowboys’unun Teksas, Arlington’daki evinde ağır siklet maçı, her dövüşçünün 14 onsluk eldiven kullanmasıyla sekiz iki dakikalık turda oynanacak. Sonuç, her iki dövüşçünün de profesyonel boks kayıtlarına dahil edilecek.

Daha fazla aksiyona ve daha eğlenceli bir kavgaya yol açacağını düşündüğü için daha kısa turlar istediğini söyleyen Tyson, boksa dönerek büyük bir hata yaptığını öne süren eleştirmenlere karşılık verdi.

“Bunu söyleyenler keşke burada olsalardı,” dedi Tyson. “Çünkü bunu başka kimse yapamaz. Bunu başka kim yapabilir? Spor dünyasını başka kim kapatabilir, başka kimse yapamaz. Demek ikimizi de yakaladın.

“Biz arkadaşız ama o ringde arkadaş olmayacağız.”

Tyson ayrıca Paul ile savaşma şansından çekinmediğini söyledi.

Tyson, “Bu hiç akıllıca değildi” dedi.

“Olay yerindeki yeni ve gelecek vaat eden adamdı ve spor dünyasını çekirdeğine sallamayı seviyorum ve şimdi yapıyorum. Sadece yapmak istediğim bir şey.”

27 yaşındaki bir YouTube etkileyicisine dönüşen boksör Paul, ünlülerin ve orta halli dövüşçülerin bir karışımına karşı altı nakavtla 10 boks maçından dokuzunu kazandı.

Kariyerinin tek boks kaybını Şubat 2023’te, Dünya Boks Konseyi ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin üvey kardeşi Tommy Fury’ye bölünmüş bir kararını kaybettiğinde yaşadı.

Paul, insanların Tyson’ı gözden kaçırmaması gerektiğini söyledi.

“Yaş önemli değil, yaş sadece bir sayıdır. O bir katil, o bir savaşçı, tüm hayatı boyunca bunu yaptı. Yani bu onun için ikinci doğa. Bunu dört yıldır yapıyorum, “dedi Paul.

Pavlus, Tyson tarafından hafife alındığını öne sürdü ve bir zamanlar dünyanın en korkulan adamlarından biri olarak kabul edilen adamdan daha fazla güce sahip olduğu için övündü.

Paul, “Zor olacağını biliyorum, sıkıntılarla savaşmak zorunda kalacağımı biliyorum, tuvale bile gidebileceğimi biliyorum” dedi.

“Korkuyorum, beni yanlış anlamayın ama bu beni durduran korkuyla ilgili değil, korkmama rağmen içine girmekle ilgili ve gerçek cesaret budur.”

Tyson ve Paul Perşembe günü Arlington’da bir başka basın toplantısına katılacaklar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar