Çarşamba, Temmuz 3, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaMısır Maliye, Dışişleri ve Tedarik Bakanlarını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Mısır Maliye, Dışişleri ve Tedarik Bakanlarını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Devlet Televizyonu Salı günü yaptığı açıklamada, Mısır’ın dışişleri, maliye, petrol, elektrik ve tedarik bakanlarını uzun zamandır beklenen bir kabine revizyonunda değiştirmesinin beklendiğini ve Ahmed Kuçuk’un maliye bakanlığına liderlik etmesi gerektiğini söyledi.

Kouchouk, 2018’den beri maliye bakanı olarak Mısır’ın Uluslararası Para Fonu ile müzakerelerinin yanı sıra yükselen enflasyon ve döviz kıtlığını içeren bir ekonomik krizi yönetme çabalarında merkezi bir rol oynayan Muhammed Maait’in yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Dışişleri Bakanlığı’nda, yerel kanal Extranews’e atıfta bulunan devlet televizyonu, Mısır’ın Avrupa Birliği Büyükelçisi Bedir Abdelatty’nin Sameh Shoukry’nin yerini alacağını bildirdi.

Shoukry, 2014’ten beri dış portföyü elinde tutan ve Mısır’ın kuzeydoğu sınırındaki Gazze’deki çatışmayla bağlantılı bir diplomatik faaliyet telaşını ele alan diplomatik bir ağır siklet olarak görülüyor.

Haberlere göre, devlet posta şirketi Mısır Postası başkanı Şerif Faruk, kıdemli bakan Ali Moselhy’nin yerine tedarik bakanlığını devralmak üzere ayarlandı.

Tedarik bakanlığı, Mısır’ın buğday ve diğer emtia ticaretinin yanı sıra on milyonlarca Mısırlının uygun olduğu genişleyen bir sübvansiyon sistemini denetler.

Başkanlığını 2018’den beri görevde olan Başbakan Mostafa Madbouly yapacak. Mısır’daki bakanlar, cumhurbaşkanlığı, askeri ve güvenlik hizmetlerinde ikamet eden gerçek güçle sınırlı karar alma yetkisine sahiptir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar