Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeMüzik Platformu Ceo'su Yapay Zekanın Düşman Olmadığını Söyledi

Müzik Platformu Ceo’su Yapay Zekanın Düşman Olmadığını Söyledi

Dünyanın dört bir yanındaki müzisyenler yapay zekayı yaratıcılığa yönelik bir tehdit olarak tanımladılar, ancak popüler bir platformun CEO’su afp’ye eleştirmenlerin her şeye yanlış baktığını düşündüğünü söyledi.

Singapur merkezli, çoğunlukla ücretsiz bir çevrimiçi müzik iş istasyonu ve dağıtım platformu olan bandlab’ın 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.

Kısa süre önce, tür, anahtar, tempo ve lirik istemlerden şarkı fikirleri üreten SongStarter adlı bir AI müzik oluşturma aracını bünyesine kattı.

Şirketi 2019’da müzik dergisi nme’yi satın alan BandLab kurucusu ve CEO’su Kuok Meng Ru için AI, gerçek bir müzisyenin yerini tutamaz.

“Buna SongFinisher denmiyor. Adı SongStarter. İnsanların yaratıcılığının yerini almaya çalışmıyor… Kuok, afp’ye verdiği röportajda, bastığınız ve bir şarkının çıktığı sihirli bir düğmenin otomatik satış makinesi yaklaşımıyla “dedi.

“Bunun üzerine inşa etmek, onu bir şeye dönüştürmek için hala insan yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor.”

BandLab gibi kullanımı kolay uygulamaların savunucuları, sanatçıların kendi yapımcıları olmalarına izin vererek ve listelere ucuz yatak odası kayıtları getirerek müzik endüstrisinde devrim yarattıklarını söylüyor.

Ancak birçok müzisyen, yapay zekanın sesleri ve sesleri çoğaltmak için kullanılacağından ve ayrıca profesyonel sanatçıların kendilerini acımasızca rekabetçi bir sektörde sürdürmelerinin daha da zorlaşacağından endişe ediyor.

Milyarder bir aileden gelen Radiohead hayranı Kuok, daha fazla kendi kendine üretime doğru kaymanın geri dönüşünün olmadığına inanıyor.

Bandlab’ın en büyük başarılarından biri, daha çok “d4vd” olarak bilinen Amerikalı bağımsız bağımsız sanatçı David Burke aracılığıyla geldi.

Kız kardeşinin dolabındaki parçayı kaydetmek ve ustalaşmak için tamamen uygulamaya güvenen d4vd’nin “Romantic Homicide” şarkısı kısa süre önce bir milyar Spotify akışını aştı.

“Bunu telefonunda sadece kulaklıkla yaptı. Sonuçta bu onun yeteneği. Daha çok birinin gitarı gibiyiz, biliyor musun? Biz bir enstrümanız, “dedi Kuok.

“Müzik yaratıcılarının tanımı değişecek. Aynı şekilde, daha önce herkes kendini bir kameraman veya fotoğrafçı olarak düşünmüyordu. Bugün, bir cep telefonuyla herkes aşırı sıradan bir fotoğrafçı “diye ekledi.

Kullanıma sunulan yeni AI işlevleri arasında, ses kayıtlarının kalitesini artırmak için tasarlanmış Ses Temizleyici de var.

“Annem her zaman oğlumun gitar sattığı konusunda şaka yapacak” diyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar