Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeApple, Ürünü Gün Batımından Sonra 'Şimdi Satın Al, Sonra Öde' için Üçüncü...

Apple, Ürünü Gün Batımından Sonra ‘Şimdi Satın Al, Sonra Öde’ için Üçüncü Taraflara Başvuruyor

Apple, geçen yıl piyasaya sürülen şimdi satın al, sonra öde hizmetini durdursa da, şirket ürüne bağlı kalıyor ve teklifin halefi bu yıl Affirm gibi üçüncü taraflar aracılığıyla piyasaya sürülüyor.

Şimdi satın al, sonra öde (BNPL), COVID-19 salgını çevrimiçi olarak daha fazla alışveriş yapmaya zorladıkça popülaritesinde patladı ve ürün tüketicilerle rezonansa girmeye devam etti. Adobe Analytics’e göre, BNPL kredileri 2023’te 2022’ye göre% 14,3 artışla 75 milyar dolarlık çevrimiçi harcama yaptı.

Pazartesi günü yaptığı açıklamada Apple, yeni çözümünün “Apple Pay özellikli bankalar ve borç verenlerle işbirliği içinde dünya genelinde daha fazla yerde daha fazla kullanıcıya esnek ödemeler getirmemizi sağlayacağını” söyledi.” Bağımsız BNPL teklifini neden sonlandırdığı hakkında daha fazla yorum yapmadı.

Şirket, BNPL hizmetinin mevcut kullanıcıları olan Apple Pay’in Daha sonra Cüzdan uygulaması aracılığıyla açık kredileri yönetebileceğini ve ödeyebileceğini söyledi.

Apple, geçtiğimiz hafta Apple Pay kullanıcılarının, Apple Pay ile çıkış yaptıklarında doğrudan Affirm aracılığıyla BNPL kredilerine başvurma olanağı da dahil olmak üzere bu sonbaharda yeni taksitli kredi tekliflerine erişebileceklerini duyurdu. Teknoloji devi, müşterilerin kredi ve banka kartlarından taksitlere de erişebileceklerini söyledi.

Analistler, Apple’ın orijinal BNPL ürününü Affirm gibi BNPL sağlayıcılarına rakip olarak görüyorlardı. Müşterilere ürün satın alma ve 1.000 $ ‘a kadar olan ürünler için dört faizsiz taksitle ödeme yapma olanağı sundu. Affirm, kullanıcılara ürünler için iki veya dört taksitte ödeme yapma seçeneğinin yanı sıra daha yüksek maliyetli ürünler için aylık taksitler sunar.

Affirm’in hisseleri, bir analistin Mayıs ayında beklenenden daha zayıf perakende satış verilerine işaret ettiği bir hamle olan günde en son yüzde 0,7 düşüş gösterdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar