Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaNetanyahu, Gazze Savaşını Sona Erdirme Planının Bir Parçası Olarak Hamas'ın 'Yıkılması' Konusunda...

Netanyahu, Gazze Savaşını Sona Erdirme Planının Bir Parçası Olarak Hamas’ın ‘Yıkılması’ Konusunda ısrar Ediyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Cumartesi günü ABD Başkanı Joe Biden’in Gazze savaşını sona erdirmek için sunduğu planın bir parçası olarak Hamas’ın yıkılması konusunda ısrar etti.

İsrail lideri yaptığı açıklamada, “İsrail’in savaşı sona erdirme koşulları değişmedi: Hamas’ın askeri ve yönetim yeteneklerinin yok edilmesi, tüm rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze’nin artık İsrail için tehdit oluşturmamasını sağlamak” dedi.

“Öneriye göre İsrail, kalıcı bir ateşkes sağlanmadan önce bu koşulların yerine getirilmesinde ısrar etmeye devam edecek.

Netanyahu, “İsrail’in bu şartlar yerine getirilmeden önce kalıcı bir ateşkesi kabul edeceği fikri başlangıç niteliğinde değil.” dedi.

Cumartesi günü Biden, İsrail’in Gazze’de tam ateşkes için yeni bir yol haritası sunduğunu söyledi.

İsrail’in üç aşamalı teklifinin, İsrail güçlerinin Gazze’nin tüm nüfuslu bölgelerinden çekilmesini sağlayacak altı haftalık bir aşama ile başlayacağını söyledi.

Biden, “Yüzlerce Filistinli mahkumun serbest bırakılması karşılığında kadınlar, yaşlılar, yaralılar da dahil olmak üzere bir dizi rehinenin serbest bırakıldığını” da göreceğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar