Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceOprah Winfrey, Diyet Kültürüne Katkıda Bulunduğu için Özür Diledi

Oprah Winfrey, Diyet Kültürüne Katkıda Bulunduğu için Özür Diledi

Kıdemli talk show sunucusu Oprah Winfrey, Altıncı Sayfaya göre diyet kültürüne “büyük katkıda bulunan” olduğu için özür diledi.

Üç saatlik bir canlı WeightWatchers özel etkinliği sırasında yıllar boyunca sürdürülemez kilo verme yöntemlerini teşvik ettiği için sorumluluk aldı.

Efsanevi talk show sunucusu, “Bu diyet kültüründe kararlı bir katılımcı oldum” dedi. “Platformlarım aracılığıyla, dergi aracılığıyla, 25 yıldır talk show aracılığıyla ve çevrimiçi olarak. Buna büyük katkıda bulundum. Size kaç kilo verme şovu ve makyaj yaptığımı söyleyemem ve televizyonda çalıştığımdan beri temel bir unsur oldular “diye devam etti.

Winfrey’i hala rahatsız eden belirli bir an, ‘The Oprah Winfrey Show’da 67 kilo yağla yığılmış kırmızı bir Radyo El İlanı vagonunu rezil bir şekilde çıkardığı zamandı.’

Vagondaki yağ, bir ay süren, sadece sıvı bir oruçtan sonra ne kadar kilo verdiğini sembolize ediyordu.

“‘Oprah’ şovundaki o ünlü şişman an vagonunun en büyük pişmanlıklarımdan biri olduğunu paylaştım” diye devam etti. “Kendinizi sıvı bir diyetle aç bıraktığınıza dair bir mesaj gönderdi – benim veya başka birinin destekleyemeyeceği, izleyen insanlar için bir standart belirledi.”

Winfrey’e aktrisler Rebel Wilson, Amber Riley ve Busy Philipps’in yanı sıra WeightWatchers CEO’su Sima Sistani ve YouTube özelinde birkaç doktor katıldı.

Grup, markanın diyet yapmayı teşvik etmekten kilo sağlığı şirketi olmaya, Ozempic ve Wegovy gibi ilaçlarla tıbbi müdahale sağlamaya geçişini tartıştı.

Kilo kaybı ve vücut kabulünün değeri için tıbbi yardım aramanın utanılacak bir şey olmadığını vurguladılar.

Winfrey, Aralık 2023’te daha önce “kolay bir çıkış yolu” olarak etiketlemesine rağmen kilo verme ilacıyla 40 kilo verdiğini belirtti.”

“Kiloyu yönetmek ve hayatım boyunca daha sağlıklı kalmak için tıbbi olarak onaylanmış bir reçete olması, rahatlama, kurtuluş, hediye gibi hissettiriyor – arkasına saklanacak ve bir kez daha alay edilecek bir şey değil” dedi. o zamanlar insanlar.

“Mor Renk” yıldızı ekledi, “Diğer insanlardan ve özellikle kendimden utanmaktan kesinlikle bıktım.”

TV yıldızı, çıkar çatışmasını önlemek için yaklaşık on yıllık hizmetten sonra WeightWatchers yönetim kurulundan istifa etti.

Daha sonra Jimmy Kimmel’e reçeteli kilo verme ilaçları hakkında bir gösteri yayınlamayı planladığını, ancak niyetlerinin yanlış yorumlanmasını istemediğini söyledi.

“Buna karar verdim çünkü bu özel benim için gerçekten önemliydi ve konuşmak istediğim her şey hakkında konuşabilmek istedim ve WeightWatchers şu anda kilo için ilaç ilaçlarını da yöneten bir kilo sağlığı şirketi olma işinde” diye açıkladı.

Kuruldan istifa ettikten sonra tüm hisselerini Ulusal Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Müzesi’ne bağışladı. “Yani kimse diyemez ki, ‘Ah, o özel şeyi yapıyor, para kazanıyor, terfi ediyor.”Hayır, bunu söyleyemezsin,” dedi Altıncı Sayfa.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar