Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceOrtaya Çıktı: Met Gala'nın Sırları, Protokolleri

Ortaya Çıktı: Met Gala’nın Sırları, Protokolleri

Moda dünyasının doruk noktası olan Met Gala, sadece kırmızı halıdaki ışıltı ve çekicilikle ilgili değil; Kendi kuralları ile özenle düzenlenmiş bir olay!

E! Haberler kısa süre önce Met küratörü Andrew Bolton’un bir ünlünün gelecekteki galalardan dışlanmasına neyin yol açabileceğine dair içgörüleri paylaştığı bir röportaj aldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında CBS’DE samimi bir konuşma sırasında, Vogue’un genel yayın yönetmeni Anna Wintour ve Bolton iki temel kuralı açıkladılar: sigara içmek ve sanat eserine dokunmak yok.

Bolton, katı politikalara rağmen tuvaletlerde sigara içmek de dahil olmak üzere yıldızların kuralları çiğnediği geçmiş olayları hatırlatarak “Bunlar hayır olmaz” dedi.

Davet almak için kesin bir formül olmamasına rağmen, Wintour konuk listesinin serginin teması ve kültürel zeitgeist dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olduğunu açıkladı. “Her zaman kültürel bir anı yansıtmaya çalışmakla ilgileniyoruz” dedi.

Ancak, bir daveti güvence altına almak ağır bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Met Gala’ya tek başına bir biletin maliyeti şaşırtıcı bir şekilde 30.000 ABD dolarıdır, bir masa ise 275.000 ABD dolarıdır. Yine de, herkes kendi yolunu ödemek zorunda değil; Wintour genellikle tasarımcıların çalışmalarını sergileyen gelecek vaat eden tasarımcılara ve ünlülere davetleri genişletir.

Etkinliğin münhasırlığı, fiyat etiketinin ötesine uzanıyor. Organizatörler, kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için katılımcı sayıları tipik olarak 500 ile sınırlandırılarak samimi bir atmosferi korumaya çalışır. Ünlüler bile eşleri için artı bir davetiye kazanmalıdır, gereğince! Haberler.

Sahnelerin arkasında, titiz planlama bir önceki galadan hemen sonra başlar ve etkinliği düzenlemek için yıl boyunca yaklaşık 100 kişi çalışır. Ağ fırsatlarını teşvik etmek için titizlikle hazırlanmış oturma çizelgesinden, Wintour’un kişisel küratörlüğünü yaptığı menü seçimine kadar hiçbir ayrıntı şansa bırakılmıyor.

Eğlence çok önemli bir rol oynar ve yüksek profilli sanatçılar gala’nın cazibesine katkıda bulunur. Bununla birlikte, bu tür eylemlerin rezervasyonu, Mayıs ayının ilk Pazartesi günü 2016filminin sağladığı perde arkası görüntüsünde belgelendiği gibi, genellikle önemli bütçe engellerinde gezinmeyi gerektirir.’

Güvenlik önlemleri, özellikle katılımcıları süsleyen değerli mücevherler için çok önemlidir. Etkinliğin gizlilik içinde örtülmüş güvenlik protokolleri, paha biçilmez parçaların ve misafirlerin güvenliğini sağlıyor.

Zengin cephesine rağmen, Met Gala tartışmalara karşı bağışık değildir. Konukların, etkinliğin münhasırlığını korumak için Wintour tarafından 2015 yılında uygulanan katı bir selfie çekmeme politikasına uymaları gerekir. Ancak Kylie Jenner gibi bazı ünlüler bu kuralı çiğnedi! Haberler.

Dünya COVID-19 salgınıyla boğuşurken, 2021 galasında zorunlu yüz maskeleri ve aşı kanıtı dahil olmak üzere katı sağlık protokolleri görüldü. Yine de bu önlemlerle bile rapçi Nicki Minaj’ın aşı endişeleri nedeniyle vazgeçme kararında görüldüğü gibi tartışmalar ortaya çıktı.

Özünde, Met Gala, gelenek ve münhasırlıkla dolu, kurallara ve protokollere bağlılığın gelecekte imrenilen davetleri güvence altına almak için çok önemli olduğu esrarengiz bir mesele olmaya devam ediyor.

2024 Met Gala, 6 Mayıs’ta New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nde düzenlendi.

Genellikle ‘Modanın En Büyük Gecesi’ olarak selamlanan Met Gala, Mayıs ayının ilk Pazartesi günü geri dönerek geleneğini sürdürdü. Gala, Kostüm Enstitüsü’nün yeni sergisi ‘Uyuyan Güzeller: Modayı Yeniden Uyandırmak’ı kutlarken, resmi kıyafet teması ‘Zamanın Bahçesi.’ ANI

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar