Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıPerakende Liderleri, Kendi Kendine Ödemeyi Orta Doğu Perakende Devriminin Merkezi Olarak Görüyor

Perakende Liderleri, Kendi Kendine Ödemeyi Orta Doğu Perakende Devriminin Merkezi Olarak Görüyor

Orta Doğu’da fiziksel perakende, yaşamın ayrılmaz ve tanımlayıcı bir parçasıdır. Daha zenginleştirici deneyimler arayan müşteriler, bölgedeki ana faaliyet merkezleri olarak alışveriş merkezlerine, yerel mağazalara ve pazarlara bakarlar. Bununla birlikte, son pandemi tüketicileri ve perakendecileri uyum sağlamaya zorlayarak alışveriş deneyimlerine kolaylık ve akışkanlık getiren yeni teknolojiler dalgasına neden oldu.

Genç tüketiciler bu değişikliklere daha çabuk adapte olurlar. Bu nedenle, daha çeşitli ihtiyaçları vardır; çeşitli, küresel ürünler, kişiselleştirilmiş promosyonlar ve nakitsiz, sorunsuz ödeme istiyorlar.

Orta Doğu’daki perakendeciler, başarılı olmak için atlamaları gereken çok sayıda çemberin olduğunu biliyorlar. Bölge, mağazalarda lüks deneyimler bekleyen uzun bir müşteri geçmişine sahiptir. Aynı zamanda enflasyon sürekli bir endişe kaynağı, marjlar üzerindeki baskı sürekli artıyor ve işgücü kıtlığı mağazalarda aksamalara neden oluyor.

Perakende inovasyonu, müşteri deneyimini ve operasyonel verimliliği dengelemeye çalışmanın hiç bitmeyen bir dansıdır. MishiPay tüm cevaplara sahip değil. Bununla birlikte, bölgedeki birçok perakendecinin karşılaştığı birçok sorunu çözebilecek çözümlere sahiptir.

Nasıl? Kendi kendine ödeme teknolojisi.

Kendi kendine ödeme bir şemsiye terimdir. Bir marketteki tanıdık kiosklardan bir mobil cihazdaki tara ve git uygulamasına kadar her şey anlamına gelebilir. İşte çeşitli seçeneklerin hepsinin farklı sektörleri nasıl etkilediği ve perakendecilerin çok sayıda faydayı gerçekleştirmek için nasıl uyum sağlamanın yollarını buldukları.

Müşteri Deneyimi ve Kendi Kendine Ödeme

Bu yolculukta nerede olduklarını, nasıl uyum sağladıklarını ve yatırım getirisinin nasıl geliştiğini öğrenmek için bölgedeki altı endüstri lideriyle konuştuk. Müşteri talebinin ücrete öncülük ettiği ortaya çıktı.

“Bizim için çok önemli olan şeylerden biri, hem çevre hem de müşteri hizmetleri açısından mağaza içi deneyimdir. Olağanüstü müşteri hizmeti sağlamaya büyük yatırımlar yapıyoruz ve kendi kendine check-out bunun bir uzantısı“ “diye ekledi Spinney’s Dubai’nin ticari genel müdürü Tom Harvey.

Tüketiciler, alışveriş deneyimlerinde her şeyden önce hıza ve rahatlığa değer verir. Kendi kendine ödeme, her iki cephede de modern alışveriş yapanlara oldukça çekici gelen hızlı bir işlem süreci sunar.

Kendi kendine ödeme verimliliği ön planda tutarken, perakendenin insani unsuru – kişiselleştirilmiş dokunuş ve yardım — feda edilemez. Neyse ki, iyi tasarlanmış bir kendi kendine ödeme akışı, müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını ve tercihlerini dikkate alarak, gerektiğinde insan etkileşiminin bilgilendirici ve keyifli olmasını sağlar.

“Bir perakendeci olarak, önde kalmak ve rekabet avantajı geliştirmek istiyorsam, ileriyi düşünmeli ve müşterilerin ne beklediğini tahmin etmeliyim. Kendi kendine ödeme gibi bir şeyi ilk uygulayan ben olmalıyım. Bugün gördüğümüz devrim müşteriden geliyor, ”diyor Sharjah Co-op Perakende Genel Müdürü Zied Hammami.

Kendi Kendine Ödemenin İşletme Maliyetlerini Düşürdüğü ve Mağaza Karlılığını Artırdığı Gösterilmiştir

Müşteri deneyimini geliştirmenin ötesinde, verimli bir kendi kendine ödeme sistemi operasyonel harcamaları önemli ölçüde azaltabilir ve böylece bir mağazanın karlılığını artırabilir.

İşgücü, perakende endüstrisindeki en yüksek maliyetlerden biridir. Kendi kendine ödeme, tek bir personelin her satış noktası için kasiyer yerine birden fazla terminali izlemesine izin vererek bu masrafın azaltılmasına yardımcı olur. Personel, müşterilere ürün keşfi konusunda yardımcı olmak veya marketlerdeki rafları yeniden stoklamak gibi daha fazla katma değerli faaliyetlere yeniden yerleştirilebilir.

Bununla birlikte, kendi kendine ödeme sadece işçilik maliyetlerini düşürmekle ilgili değildir. Küçük bir ayak izi ve daha az pahalı donanım gerektirerek bir mağazanın genel çalışmasını optimize edebilir, bu da perakende alanını en üst düzeye çıkarır ve daha düşük enerji maliyetleri sağlar.

Alraya’nın CEO’su Frederic Levy-Perault, “Ağır donanıma ihtiyacımız yok. Biz bulutun içindeyiz. Yüzde 67 daha az enerji tüketiyoruz.”

Bu da alışveriş akışını olumlu yönde etkiler, darboğazları en aza indirir ve mağaza çapında verimlilik üzerinde kademeli bir etkiye sahiptir. Hızlı girip çıkmak isteyen kişiler, kasiyerde bekleme sürelerini kısaltan bir kiosk tercih edebilir. Kasiyerdeki daha uzun hatlar, daha fazla kişiyi kioskları kullanmaya teşvik edecektir. Hepsi uyumlu bir şekilde birlikte çalışır.

Kendi Kendine Ödeme, Veriye Dayalı Karar Vermeyi Mümkün Kılar

İşlenen her işlemle, kendi kendine ödeme sistemleri gelgit dalgası veri. Bu bilgileri kullanan perakendeciler, tüketicilere daha kişiselleştirilmiş öneriler ve promosyonlar sunarak stratejik kararları yönlendirebilir ve rekabetten daha iyi performans gösterebilir.

Doğru ve zamanında envanter yönetimi, perakende başarısı için hayati öneme sahiptir. Kendi kendine ödeme verileri, satın alma kalıpları, popüler ürünler ve stok tükenmesi hakkında gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak proaktif envanter kontrolü ve daha iyi stoklama kararları sağlar.

Jacky’s Retail’in coo’su Ashish Panjabi şunları söyledi: “Kendi kendine ödemenin en büyük avantajı, müşteri hakkında daha fazla veriye erişimdir. Artık alıcının yolculuğunu daha ayrıntılı olarak haritalayabiliriz. Bir perakendeci olarak bu son derece zordu çünkü müşteri bu düzeyde bilgiyi paylaşmaya istekli değildi.”

Kendi kendine ödeme, perakendecilerin pazarlama çabalarını tam olarak hedeflemelerini sağlayarak müşteri verilerini toplamak için platform sağlar. İşletmeler, satın alma davranışlarını ve demografik bilgileri analiz ederek, temel müşteri tabanlarıyla rezonansa giren promosyonları uyarlayabilir, böylece satışları ve müşteri memnuniyetini artırabilir.

“İnsanların neye harcadıklarına bakmak ve müşterilerin paralarını nasıl harcadıklarını bulmak istiyoruz. Ne tür ürünler? Yeterli veriye sahip olursak, pazarlama ve promosyonları planlayabiliriz. Ayrıca, kullanıcıların müşteri verilerini daha anlamlı bir şekilde kullanmalarını nasıl sağladığınıza da bakıyoruz. Bence bu veriler daha iyi pazarlamamıza yardımcı oluyor, ”dedi Choithrams CEO’su Rajiv Warrier.

Kendi kendine ödeme verilerinin daha büyük resmi, büyüme fırsatlarını belirlemeye yardımcı olan eğilimleri ortaya koyuyor. Mağazanın hangi alanlarının düşük performans gösterdiğini veya hangi ürün gruplarının artan talep gördüğünü anlamak, perakendecilerin mağaza yerleşimlerini, ürün yerleşimini ve genel performansı artırmasına olanak tanır.

Kendi Kendine Ödeme Maliyete Değer mi?

Kendi kendine ödeme terminalleri, bir yenilikten modern perakendenin her yerde bulunan bir özelliğine geçiş yaptı. Geç bir başlangıca rağmen, son zamanlarda değişen demografik özellikler ve tüketici kalıpları bu tür cihazların benimsenmesini hızlandırdı.

Herhangi bir teknolojik uygulama, çekiş kazanmak için yatırımı haklı çıkarmalıdır. Kendi kendine ödeme yapmanın uygulanması ve sürdürülmesinin maliyeti, daha düşük maliyetlerle gelen yanlış ödeme gibi yenilikçi yeni çözümler, hızlı uygulama süreleri ve hızlı geri ödeme süreleri nedeniyle son yıllarda önemli ölçüde düşmüştür.

Marjinal, artımlı iyileştirmeler yeterli olmadığından, herhangi bir yeni teknoloji statükoyu 10 kat daha iyi hale getirmelidir. Hassas bir şekilde yürütüldüğünde, kendi kendine ödeme sistemleri marka sadakatini artırabilir, veri analizini geliştirebilir, mağaza gelirlerini önemli ölçüde artırabilir ve alt satırdaki rakamları iyileştirebilir. İlk perakendeciler ödülleri topluyor ve şimdi diğerleri gemiye binmek için yarışıyor.

Ortadoğu Perakendeciliği için Akıllı Bir Yatırım

Ortadoğu, yeniliği ve teknolojiyi benimseme konusunda her zaman hızlı olmuştur. Self-checkout, dünyanın en büyük 100 perakendecisinin yüzde 80’inin mağazada bir tür self-checkout sunmasıyla zaten büyük ölçekli küresel kabul gördü. Perakendede kendi kendine ödeme sistemlerinin hızla benimsenmesi, artık Orta Doğu’daki yaşamın her alanında dijitalleşmeye yönelik önemli bir adımı işaret ediyor.

Mükemmel bir fırtınanın ortasında oturuyoruz. Genç bir tüketici zihniyetinden dijital cüzdan kullanımına ve artan enflasyon baskısına kadar oyunda olan tüm faktörler perakendecileri kaçınılmaz bir değişime hazırlıyor. Kendi kendine ödeme teknolojisi, Orta Doğu’daki perakendenin çehresini değiştirmede önemli bir rol oynayacağını kanıtlayacak. Bu değişimin ön saflarında MishiPay gibi perakende ortakları yer almakta, bu kendi kendine ödeme teknolojisi devrimine öncülük etmekte ve bu geçişi perakendeci ve tüketiciler için sorunsuz hale getirmeye yardımcı olmaktadır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar