Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai, 2024'ün ilk Çeyreğinde 5,18 Milyon Uluslararası Ziyaretçiyi Ağırladı

Dubai, 2024’ün ilk Çeyreğinde 5,18 Milyon Uluslararası Ziyaretçiyi Ağırladı

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı (DET), Arabian Travel Market’in (ATM) 31. baskısında yaptığı açıklamada, Dubai’nin Ocak-Mart 2024 arasında 5,18 milyon uluslararası gecelik ziyaretçiyi karşıladığını ve 2023’ün aynı döneminde 4,67 milyon turiste göre yüzde 11’lik bir artış olduğunu söyledi.

Dubai’nin 17,15 milyon uluslararası gecede rekor ziyaretçi aldığı 2023’teki bir dönüm noktası yılının ardından, şehrin turizm endüstrisi yılın ilk çeyreğinde ivme kazanıyor.

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid El Maktum bu başarıyı överek şunları söyledi::

“2024’ün ilk çeyreğindeki ziyaretçi sayısı, emirliğin geçen yıl rekor sayıda ziyaretçi almasının ardından Dubai’nin bu yıl bir başka çarpıcı performans için yolda olduğunu ve uluslararası ziyaretçilerin 17,15 milyona ulaştığını gösteriyor.”

Bu büyüme aynı zamanda Dubai’nin iş ve eğlence için önde gelen küresel bir şehir olarak konumunu daha da sağlamlaştırmayı amaçlayan Dubai Ekonomi Gündemi D33’ün başarılı ilk yılı ile aynı hizada.

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri, “Emirliğin rekor kıran ziyaret performansı, uzun vadeli D33 Gündem hedeflerimizi yerine getirme konusundaki kararlılığımızı gösteriyor” dedi.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Şirketi (DCTCM) CEO’su Issam Kazım, şehre daha fazla turist geldiğinden, otellere olan talebin Dubai’deki arzı aştığını söyledi.

“Kilit yerel ve uluslararası paydaşlarımız ve ortaklarımızla işbirliği yaparak ve Dubai’yi dünyanın dört bir yanındaki kitlelere tanıtmak için çeşitlendirilmiş bir pazarlama yaklaşımı benimseyerek güçlü küresel ve pazara özel kampanyalar yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar