Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEPiknikler, Barbekü Partileri: BAE Sakinleri Kışın Son Birkaç Haftasını Nasıl Ele Geçiriyor?

Piknikler, Barbekü Partileri: BAE Sakinleri Kışın Son Birkaç Haftasını Nasıl Ele Geçiriyor?

BAE sakinleri, yaz aylarında piknik ve barbekü gibi açık hava etkinlikleri ile serin havanın tadını çıkarıyor. Birçok sakin, sürekli olarak adil ve parçalı bulutlu hava koşullarından yararlanarak sabahın erken saatlerinde yürüyüşlerin ve akşam geç saatlerde toplantıların tadını çıkarıyor. Bölge sakinleri, yakın zamanda emirates’e düşen yağışların tetiklediği sıcaklıklardaki ara sıra düşüşe tanık olduklarından, birçoğu, sıcaklıklar yükselmeye başlamadan önce açık havada eğlenmenin bir seçenek olmaya devam ettiğini söylüyor.

Mahallelerde açık hava etkinlikleri

Abu Dabi’de ikamet eden Naeema Zaki, “Al Reef’te yaşadığım için, bileşikte açık havada çok fazla şeyin olduğu bir topluluk. Geçen hafta sonu çocuklarım evimizin yakınındaki havuza gittiler. Sonra öğleden sonra çocuklar şehir merkezindeki ortak alanda bisiklet sürerken yürüyüşe çıktık.”

 

“Kızım Lena ve oğlum Ali, biraz yedek para kazanmak ve artık kullanmadıkları oyuncakları / kıpır kıpırları satmak için komplekste küçük bir bahçe satışı yapma fikrine bile sahipti.” Sakinler, sabahın erken saatlerinde yapılan yürüyüşlerin onları günün diğer saatlerinden ayıran özel bir çekiciliğe sahip olduğunu paylaştı. Damac Hills 2’deki Fransız sakini, yaprakların hışırtısını, yeni günü selamlayan kuşların melodik cıvıltısını ve hava bizim tarafımızda kaldığı için şehir hayatının uzak mırıltısının değerli olduğunu açıkladı. Dubai’deki Fransız göçmen Christine Quartier La Tente, “Mahallemin çarpıcı bir köpek parkına sahip olması nedeniyle, genellikle sabah 6.30 ile sabah 7 arasında köpeklerimle parka erken gidiyorum. Etrafta koşarlar ve iyi vakit geçirirler.” Bazen arkadaşlarıyla gittiğini söylerdi. “Geçen hafta ailem ve ben kümemizden çıktık ve köpeklerle dört kilometrelik bir yürüyüş yaptık. Malibu Sahiline kadar yürüdük. Sonra hava ısınmaya başladı ve sabah 8.30gibi eve döndük.”

Açık hava toplantılarının tadını çıkarmak

İnsanlar da sürene kadar açık havada oturmanın tadını çıkarıyor. Kahkahalar ve muhabbetler, arkadaşlar yavaş akşamlar boyunca yetişirken havayı doldurur. “Hafta sonu bazı misafirlerim, şimdi arkadaş olan bazı komşularım da oldu. Bahçede, tüm kurulumu hazırladım. Müzikle büyüleyiciydi ve akşamı takdir ettik.” Christine, açık havada yemek yemek için mükemmel bir gün olduğunu yineledi. “Ama benim de sivrisinek katillerim vardı.” diye bağırdı. “Çok güzeldi.”

 

‘Yaz geliyor’

Bazı sakinler ayrıca, özellikle çocuklar arasında geçici sağlık sorunlarını tetikleyerek, hava değişikliklerinin başlamasıyla birlikte iç mekan aktivitelerine yönelmeyi planlıyorlar. Dubai’deki Amerikalı göçmen Natalia Miranda, “Havanın değişmesi oğlum Anish’in birçok insanın muzdarip olduğu astımını alevlendirdiği için dışarıda kalmadık. Bir alışveriş merkezinde bir partiye katıldık, alışveriş yaptık ve ardından öğle yemeği yedik.” Miranda “yaz kesinlikle geliyor” dedi, bu yüzden ailesi diğerlerinin yanı sıra daha fazla iç mekan etkinliği planlamaya başladı. “Açık hava söz konusu olduğunda, önümüzdeki daha fazla havuz gününü dört gözle bekliyoruz; Sıcak bir günde suyun serin kucaklaşmasında çok ferahlatıcı bir şey var.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar