Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaPutin, Seçim Zaferinden Sonra Rusya Başbakanını Yeniden Atadı

Putin, Seçim Zaferinden Sonra Rusya Başbakanını Yeniden Atadı

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Moskova’da olası bir siyasi değişiklikle ilgili haftalarca süren spekülasyonların ardından Cuma günü ülke hükümetinin başına yeniden atandı.

Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in anayasal olarak muhalefetten yoksun bir Mart seçimindeki zaferin ardından hükümet bakanlarını adlandırması veya yeniden ataması gerekiyor.

“Zor şartlar altında çok şey yapıldı ve bana öyle geliyor ki birlikte çalışmaya devam etmemiz doğru olur…” Putin Cuma günü erken saatlerde Mishustin’e söyledi.

“Bence doğru yoldayız” diye ekledi.

Daha önce ülkenin vergi hizmetine başkanlık eden Mishustin, ilk olarak 2020’de atandı.

Kremlin tarafından dikte edilen politikaları yürütmekle görevli bir teknokrat olarak görülüyor.

Mişustin, onayını aldıktan sonra Putin’e “Ekonomimizi geliştirmek, halkımızın güvenini haklı çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve liderliğiniz altında belirlenen tüm görevleri yerine getireceğimize eminim” dedi.

Diğer hükümet bakanlarının önümüzdeki haftalarda aday gösterilmeleri bekleniyor.

Rus siyasi analistler haftalardır Putin’in hükümetin saflarını sarsma olasılığından bahsediyorlar, iki yıldan fazla bir süredir ülke ekonomisini yeniden şekillendiren bir Ukrayna saldırısına dönüşüyor.

Putin, iktidarda olduğu çeyrek yüzyıl boyunca tipik olarak sadık ve müttefiklerden oluşan bir zümreye güvenirken, hiçbir bireyin olası bir rakip veya halef olarak görülebilecek kadar güç veya popülerlik kazanamamasını sağladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar