Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfSpieth, Pga Zaferiyle Kariyerinde Grand Slam için Tekrar Deniyor

Spieth, Pga Zaferiyle Kariyerinde Grand Slam için Tekrar Deniyor

Jordan Spieth, kariyer Grand Slam’ını tamamlayacak, dördüncü kariyer büyük şampiyonluğunu getirecek ve iki yıllık bir galibiyet kuraklığı yakalayacak bir zafer arayan 106. PGA Şampiyonasına giriyor.

30 Yaşındaki Amerikalı, oyununun sonuçlarından daha iyi olduğunu ve kombinasyonun yeni hayal kırıklıkları yarattığını söyleyerek Valhalla’ya geliyor.

“Mekaniğim uzun zamandır olduğundan daha sağlam. Topu belki de golf topunu sürdüğümden daha iyi sürüyormuşum gibi hissediyorum. Sonuçlarımdan daha iyi oynuyormuşum gibi hissediyorum ve bu gerçekten sinir bozucu “dedi.

“Bu farklı bir hayal kırıklığı. Bir şeyler aradığın zamanki gibi değil. Gitmeye ve gerçekten harika şeyler yapmaya yakınmışım gibi hissediyorum.

“Ama burada ya da orada sadece birkaç atış oldu. Daha sonra zorlamaya çalışıyorum çünkü istediğim sonuçları alamadım. Herhangi bir hafta çekişmenin yolunu bulsam beni şaşırtmazdı.”

Spieth, Tiger Woods, Jack Nicklaus, Gary Player, Ben Hogan ve Gene Sarazen’e katılarak bu hafta kazanırsa Grand Slam kariyerini tamamlayan sadece altıncı oyuncu olacaktı.

Spieth, “Şu ana kadar benden kaçan oydu ve bu hafta çekişmeye girip bu hafta bir şansım olması ve bu tarihi yapmaya çalışıp çalışamayacağımı görmek oldukça inanılmaz olurdu” dedi.

“Diğer üçüne sahip olduğumdan beri birkaç şansım oldu ve birkaç kez yaklaştım, ancak sonunda gerçekten bir şansa sahip olmak için asla yeterince yakın olamadım, bu yüzden açıkçası bu haftaki hedef bu olacaktı.”

24. sırada yer alan Spieth, 2015 Masters ve ABD Açık ve 2017 Britanya Açık’ı kazandı ve o zamandan beri kariyer Slamını tamamlamak için yedi girişimde bulundu ve 2019’da üçüncü oldu. Ayrıca 2015 yılında PGA ikincisi oldu.

Spieth durumu motivasyon veya sıkıntı olarak değil, büyük bir fırsat olarak görüyor.

“Yani farkındayım. Çok havalı, ama nereden geldiklerine bakılmaksızın her şeyi ve mümkün olduğunca çok sayıda ana dal alırdım “dedi.

“Dördünü de tutabiliyorsanız bu harika bir şey. Oyunda bunu yapan çok fazla insan yok ve golf oyununda çok benzersiz olan şeyleri yapma fırsatınız var, bu ne tür bir göze çarpıyor, zamanın testine dayanıyor.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar