Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaSuudi Arabistan, 3 Ülkenin Vatandaşları için E-Vize Giriş İznini Açıkladı

Suudi Arabistan, 3 Ülkenin Vatandaşları için E-Vize Giriş İznini Açıkladı

Suudi Arabistan, elektronik vize (e-vize) erişilebilirliğini üç yeni ülkeden vatandaşları kapsayacak şekilde genişletti.

Bu ülkelerin vatandaşları artık vizelerine çevrimiçi başvuru yapma veya Suudi giriş noktalarına vardıklarında bunları edinme esnekliğine sahipler. Bu genişleme, toplam uygun ülke sayısını 66’ya çıkarmaktadır. Yeni ülkeler Barbados, Bahamalar Topluluğu ve Grenada’dır.

Yeni dahil edilen ülkelerden gelen vatandaşlara ek olarak, turist vizesi ABD, İNGİLTERE ve AB sakinlerinin yanı sıra ABD, İNGİLTERE ve Schengen bölgesinden ziyaret vizesi sahiplerine de uzatıldı.

Ayrıca, KİK ülkelerinin sakinleri, turizm, Umre hac, aile ve arkadaşları ziyaret etme ve çeşitli etkinliklere, sergilere ve konferanslara katılma gibi çeşitli seyahat amaçlarını kolaylaştırarak vize almaya hak kazanırlar.

Suudi Arabistan ayrıca Suudi Arabistan ve flynas havayolları’ndaki gezginler için transit vizeler getirerek yolculuklarına devam etmeden önce Krallıkta 96 saatlik bir konaklama imkanı sağladı.

Turizm Bakanlığı, Suudi Arabistan’ın zengin turistik tekliflerini sergilemek, ziyaretçileri kültürel deneyimlere dahil etmek ve uluslararası etkileşimi teşvik etmek için daha geniş bir girişimin parçası olarak Eylül 2019’da ziyaret vizesini uygulamaya koydu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar