Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaSuudi Arabistan: Şirket Sahibi Ambalajın Son Kullanma Tarihlerini Taklit Ettikten Sonra 200...

Suudi Arabistan: Şirket Sahibi Ambalajın Son Kullanma Tarihlerini Taklit Ettikten Sonra 200 Tondan Fazla Deniz Ürünü Ele Geçirildi

Suudi Arabistan’da deniz ürünleri ticareti konusunda uzmanlaşmış bir şirketi yöneten yasadışı bir işçi, ürünlerin son kullanma tarihlerini tahrif ettiği ve diğer birçok suçlamanın yanı sıra tutuklandı.

Ticaret Bakanlığı, sahibini ticari dolandırıcılıkla mücadele sistemini ihlal ettiği, ithal edilen balık ve karides ürünlerinin son kullanma tarihlerini tahrif ettiği, yeni tarihler taşıyan kapların içine paketleyip sardığı iddiasıyla tutukladı. ve ürünü bu şekilde tanıttığı iddiasıyla tüketicilere satmak amacıyla ‘yerel olarak üretildi’.

Bunun dışında şirkette çalışan 13 çalışan, ticari gizlenmeden şüphelenildiği için Ticari Dolandırıcılıkla Mücadele Kanunu ve Gizlenmeyle Mücadele Kanunu hükümlerine göre Savcılığa sevk edildi.

Tüm eşyalara el konuldu ve imha edildi, satış noktalarına tedariki ve dağıtımı durduruldu.

Yetkililer, ithal deniz ürünleri ve kökeni bilinmeyenler de dahil olmak üzere 264 ton deniz ürününe (balık, karides, yengeç çubukları ve yengeçler) ve bu ürünler için kullanılan 800.000’den fazla pakete el koydu.

Bakanlık, Riyad Bölge Polisi, Suudi Gıda ve İlaç Dairesi ve Riyad Bölge Belediyesi’nin ortak güvenlik güçleri ile işbirliği içinde, tesisin Riyad’ın merkezindeki El-Murabba semtinde bulunan merkezini ve Riyad’daki deposunu kapattı. Riyad’ın doğusundaki El-Sulay mahallesi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar