Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıWhizhack Technologies, Amiral Gemisi Zerohack ile Mena'ya Giriyor

Whizhack Technologies, Amiral Gemisi Zerohack ile Mena’ya Giriyor

Hızla büyüyen Hintli siber güvenlik şirketi, amiral gemisi ürünü ZeroHack ve kritik altyapı, petrol ve gaz ve enerji, BFSI, telekomünikasyon ve savunma alanlarında faaliyet gösteren ve benzer sektörlerde çalışan kıyafetlere hitap etmeyi amaçlayan oldukça büyük bir portföyü ile MENA bölgesinde etkili bir adım atıyor. Whizhack’in ürün portföyünün ön saflarında, hibrit bulut ortamlarında dijital varlıklara benzersiz koruma sağlamak için aldatma teknolojisi de dahil olmak üzere ileri teknolojilerden yararlanan son teknoloji ürünü üç katmanlı bir güvenlik çözümü olan ZeroHack-XDR bulunmaktadır. Bu amiral gemisi teklifini tamamlayan ZeroHack-OT, gelişmiş tehdit izleme, analiz ve kendi kendini iyileştirme yetenekleri aracılığıyla kritik altyapıyı korumak için tasarlanmış sağlam bir siber güvenlik çözümüdür.

Baskın, Orta Doğu bölgesinde Protiviti, CSA ve Securenet gibi oyuncularla güçlü ittifaklar ve stratejik ortaklıklar kurmakla geliyor. Kritik altyapıyı karmaşık siber tehditlere karşı savunmada öncü bir güç olan WhizHack Technologies, büyük ölçekli anahtar teslimi projeler için Protiviti, danışmanlık hizmetleri için CSA (Kurumsal Hizmet Danışmanları) ve uzman katma değerli satıcı (VAR) olarak Securenet ile işbirliği yapacak.

Bu genişleme, bölge artan siber güvenlik zorluklarıyla boğuşurken çok önemli bir zamanda geliyor. İttifakların yanı sıra, whizhack’in prestijli Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 23-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen GISEC’E katılımı, Orta Doğu pazarına olan bağlılığını gösterdi. Hindistan birliğinin bir parçası olarak WhizHack, çığır açan askeri sınıf ürünlerini sergiledi ve bölgenin en karmaşık siber güvenlik zorluklarını ele almak için stratejik ortaklıklar kurdu.

WhizHack Technologies’in kurucu ortağı ve coo’su Kaushik Ray şunları söyledi: “MENA pazarı, yüksek değerli konsantre varlıklar nedeniyle en gelişmiş siber saldırılardan bazılarıyla karşı karşıya. Yerel olarak eğitilmiş insan gücünün sınırlı mevcudiyeti nedeniyle, dikey olarak entegre tek siber güvenlik oyuncusu olan WhizHack, yalnızca büyük ölçekli yerel insan gücünü güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda Petrol ve Gaz, Enerji, BFSI, Telekomünikasyon ve Savunma gibi segmentlerde uçtan uca yönetilen güvenlik hizmetleri sağlayabilir ve Yönetilen Hizmetler genelinde ortaklarla çalışabilir 2023’te 61 milyon dolardan 2028’de 341 milyon dolara çıkması planlanan güvenlik pazarı.”

Polaris Market tarafından yapılan son araştırmaya göre, Orta Doğu Siber Güvenlik Pazarının 2023’te 13,98 milyar dolardan 2032’ye kadar 32,39 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor.Orta Doğu, siber saldırılarda bir artışa tanık oldu ve bu da önemli mali kayıplara yol açtı. IBM’in 2023 araştırması, bölgedeki siber güvenlik olaylarının şu anda veri ihlali başına ortalama 8,07 milyon dolar olduğunu ve olay başına 4,45 milyon dolar olan küresel ortalamanın önemli ölçüde üzerinde olduğunu ortaya koyuyor. Ortadoğu’daki petrol ve gaz, devlet kurumları ve ticari işletmeler gibi kilit sektörler, stratejik önemleri nedeniyle siber tehditlere karşı özellikle savunmasızdır. Bölgedeki jeopolitik gerilimler riski daha da artırarak yüksek vasıflı ve motive olmuş tehdit aktörlerini cezbetmektedir.

WhizHack Technologies, bu zorlukların üstesinden gelmek için benzersiz bir konuma sahiptir. Son üç yılda şirket, büyük ölçekli siber güvenlik eğitimi, yönetilen hizmetler ve ürünler konusunda uzmanlaşmış, Hindistan’ın dikey olarak entegre tek siber güvenlik santrali olarak ortaya çıktı. MENA bölgelerindeki işbirlikleri, Orta Doğu’daki siber güvenlik yeteneklerini geliştirmek için whizhack’in Savunma, havaalanları ve enerji ağları dahil olmak üzere yüksek profilli Hintli müşterilere hizmet etme konusundaki uzmanlığını ve deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. WhizHack Technologies, Ortadoğu’nun siber güvenlik ortamına önemli katkılarda bulunmayı ve bölge için daha güvenli bir dijital gelecek sağlamayı dört gözle bekliyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar