Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Cummins, Avustralya Bangladeş'i Yenerken Hat Trick Yaptı

T20 Dünya Kupası: Cummins, Avustralya Bangladeş’i Yenerken Hat Trick Yaptı

Hızlı bowling oyuncusu Pat Cummins bir hat trick yaptı ve David Warner, yenilmez Avustralya’nın T20 Dünya Kupası’ndaki Süper Sekiz kampanyasını Perşembe günü Bangladeş’e karşı 28’inci galibiyetle başlatmasıyla yenilmez bir yarım yüzyılı parçaladı.

İskoçya’ya karşı dinlendikten sonra diğer hızlı Josh Hazlewood ile geri çağrılan Cummins’in üç küçük kapı patlaması, yağmur Avustralya’nın kovalamacasını kısaltmadan önce Güney Asyalıları sekize 140 ile sınırlamaya yardımcı oldu.

Zafer, Duckworth-Lewis yöntemi ile sağlandı.

Avustralya, maç terk edilmeden önce 11.2’den sonra ikiye 100’dü, Warner 53’te yenilmedi ve Glenn Maxwell 14, Sir Vivian Richards Stadyumu’nda dışarı çıkmadı.

Avustralya’nın galibiyeti, biraz daha üstün bir net çalışma oranı sayesinde onları Hindistan’ın önünde Grup 1’in zirvesine çıkardı. Bangladeş, ilk Süper Sekiz maçını Hindistan’a kaybeden Afganistan’ın ardından grupta dördüncü sırada yer alıyor.

Aşama sonunda en üstteki iki taraf yarı finale çıkmaya hak kazanır.

Test ve bir günlük kaptan Cummins, Mahmudullah’ı iki kişilik eğdi, Mahedi Hasan’ı Adam Zampa tarafından deep third man’de bir ördek için yakaladı ve ardından meyilli Hazlewood’a geldiğinde 40 kişilik Towhid Hridoy’u görevden aldı.

Cummins’in üçüncü kurbanı, ilk iki küçük kapısından sonra geldi ve şapka numarası kutlaması dikkat çekici bir şekilde abartılıydı.

“Hiçbir fikrim yoktu… Bunu tamamen unuttum, “dedi Cummins Avustralya için ilk hat-trick’inden ve turnuvadaki ilk hat-trick’inden bahsetti.

“Ashton Agar ve Nathan (Ellis) bugün banktaydılar. Hat numaraları var, ben de kulüplerine katıldım.

“Parçası olmak için iyi bir kulüp.”

Dört hamlesinden 3-29 ile bitirirken, spinner Zampa orta hamlede Bangladeş’i frenlemek için 2-24 aldı.

Avustralya kaptanı Mitchell Marsh, hamstring gerginliğinden kurtulduktan sonra maçın arifesinde kendini bowlinge uygun ilan etmişti, ancak çok yönlü yedek hamleleri Maxwell ve Marcus Stoinis’e bıraktı.

Sopayla olan zayıf formu devam etti, ancak Marsh, her iki Avustralya kalesini de alan Rishad Hossain tarafından lbw’yi görevden aldı ve Travis’in Kafasını 31’e attı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar