Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Hindistan-Pakistan Çatışmasına Ev Sahipliği Yapacak Bu New York Stadyumu

T20 Dünya Kupası: Hindistan-Pakistan Çatışmasına Ev Sahipliği Yapacak Bu New York Stadyumu

New York yakınlarındaki yeni inşa edilen Nassau County Uluslararası Kriket Stadyumu Çarşamba günü, sporun dünya organının Haziran ayında T20 Dünya Kupası aracılığıyla yeni bölgeleri fethetmek için “heyecanlı” olmasıyla başlatıldı.

Las Vegas Formula 1 pistinin altyapısına ve Florida’da hazırlanan sahalara açılan 34.000 kapasiteli stadyum, planlanan sekiz Dünya Kupası maçı arasında 9 Haziran’da merakla beklenen Hindistan-Pakistan çatışmasına ev sahipliği yapacak.

20’den fazla gösteri etkinliği, 1 Haziran’dan itibaren Batı Hint Adaları ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından mekan olarak New York, Florida ve Dallas ile birlikte düzenlenecek.

Uluslararası Kriket Konseyi (ICC), oyunu ABD’ye getirmenin bir parçası olarak Hindistan-Pakistan çatışmasına ve Nassau projesine odaklanmaktan mutluluk duyuyor.

“Evet, kesinlikle! ICC’NİN etkinlik başkanı Chris Tetley gazetecilere verdiği demeçte, “Bu oyunu her yerde çalıştırabiliriz ve fikstüre olan ilgi çok büyük olacaktır” dedi.

“Gördüğümüz haberler ve ABD’nin kendisinde ve dünyadaki kriket medyası arasında medyada yer alan haberler. Bunu daha önce bir ICC etkinliğinde görmedim.”

Tetley şunları ekledi: “T20 Dünya Kupası kriketini ABD’ye ve spora sunduğu fırsatı getirmekten gerçekten heyecan duyuyoruz ve görebildiğim kadarıyla gerçekten gelmemizi bekleyen bir seyirci var.”

T20 Kriket ayrıca 2028’de Los Angeles Olimpiyatları’nda beş yeni spordan biri olarak yer alacak.

Nassau’da bir kriket stadyumu yapmak, iş için Adelaide Oval küratörü Damian Hough’a giren ICC için büyük bir zorluk olmaya devam etti.

Hough, 2013 yılında Adelaide’de ilk drop-in sahasını yarattı ve Nassau County sahasındaki en son şeritler iyi kriket ve yarasa ile top arasında denge vaat ediyor.

Hough, “İnsanlar düşme sahaları konusunda endişelenmemeli” dedi.

“Dünya çapında, kesinlikle Avustralya’da kanıtlandılar. En iyi kriketlerden bazıları açılan sahalarda oynanır ve gerçekten başarılıdır.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar