Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Kohli Her Koşulda Birinci Sınıf, Diyor Avustralyalı Harika

T20 Dünya Kupası: Kohli Her Koşulda Birinci Sınıf, Diyor Avustralyalı Harika

Eski Avustralyalı vurucu Matthew Hayden, Batı Hint Adaları’ndaki ICC T20 Dünya Kupası’nın Süper Sekizler aşamasında yıldız Hintli vurucu Virat Kohli’nin her koşulda dünya standartlarında bir vurucu olduğunu söyleyerek iyi gelmesini destekledi.

Hindistan Perşembe günü Barbados’taki Super Eights maçında Afganistan ile oynayacak. Hindistan, A Grubu’nda İrlanda, Pakistan ve ABD’ye karşı oynadığı üç maçta grup aşamasını üç galibiyetle bitirirken, Kanada’ya karşı oynadıkları son maç bir yıkamayla sona erdi. Afganistan, grup aşamasını C Grubunda üç galibiyet ve Batı Hint Adaları’na mağlubiyetle ikinci sırada tamamladı.

T20 Dünya Kupası tarihinin en çok kazanan oyuncusu Virat’ın yıllardır yaptığı gibi turnuvayı aydınlatması bekleniyordu. Aksine, 1 (İrlanda’ya karşı), 4 (Pakistan’a karşı) ve 0 (ABD’ye karşı) puanlarıyla son derece kötü bir koşuya çıktı. Virat’ın görevden alınmalarından ikisi, vurucu sopayla agresif bir rota izlerken, ABD’ye karşı görevden alınması, onu sık sık mücadele ettiği bir şey olan stump’un dışına inen bir topa vururken gördü.

Virat, Royal Challengers Bengaluru (RCB) için muazzam bir Hindistan Premier Ligi (2024) sezonunun ardından turnuvaya geldi ve burada 15 vuruşta 61.75’te 741 koşu ve 154.69 vuruş oranıyla bir asır ve beş ellili ile Turuncu Şapkayı kazandı. Virat, IPL kariyerinde şimdiye kadarki en yüksek vuruş oranını kaydetti ve iplikçilere karşı olağanüstü davrandı ve onlara karşı daha saldırgan bir yaklaşım benimsedi.

Ancak bu agresif yaklaşım, New York’taki Nassau County Uluslararası Stadyumu’nun sert yüzeylerinde onun için işe yaramadı ve zıplaması ve hamurlar için kötü oyunu nedeniyle eleştirildi. Ancak Batı Hint Adaları’nda Virat, yeni tarzını kullanarak büyük bir vuruşla kötü skor serisini kırmaya ve kırmaya hevesli olacak. Hindistan oyunlarını Barbados, Antigua ve Saint Lucia’da oynayacak.

Hayden, Espncricinfo’nun aktardığı gibi Star Sports Basın Odasında “Her koşulda Kohli birinci sınıf bir vurucudur” dedi.

Hayden, “Bu [Karayipler], bir vuruş inşa etmeniz ve bu farklı mekanlarda mümkün olan gerçekçi toplamları düşünmeniz gereken mekanlardır” diye ekledi.

“St Lucia’nın dışında, par skorları 160-170 aralığındadır ve Virat, tüm deneyimleriyle, ne kadar önemli olduğuna bağlı olarak rüzgara doğru dönmeye vurmak gibi ne yapacağını anlayabilecektir” dedi. eski vurucu devam etti.

Hayden, ABD’deki koşulların kimsenin sevmediği hamurlar için son derece zor olduğunu söyledi. Ayrıca insanlar “şampiyon oyuncularının” özgürce oynadıklarını görmek isterken durumun böyle olmayacağını ve bu durumda Virat’ın deneyiminin önemli olduğunu söyledi.

Hayden ayrıca, kaptan Rohit Sharma’nın yanında açılışın, takımlar ona karşı güç oyununun başlarında spin kullansalar bile Virat için en iyi yer olacağını söyledi.

“IPL sırasında da söyledim, eğer Kohli takımda olacaksa, açılması gerekiyor. Saat üçte Virat, ondan en iyisini alacağımızı sanmıyorum. Bu küçük kapılara öylece çıkıp 250’yi patlatamazsınız, düşünen kriketçilere ihtiyacınız var “dedi Hayden.

“David Warner’ın bu Dünya Kupası’ndaki performansına bakıyorsunuz – Barbados’ta durgun bir kaleyle 30 küsur yaptı [İngiltere’ye karşı 16 topta 39]. Gerçekten iyi inşa edilmiş bir otuzdu. Bu, ölçütünüzün ne olduğuna bağlıdır. 100’lere, 50’lere, grev oranına mı bakıyorsun?”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar