Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAfrika, Çay Tüketimini Artırma Vaadinde Bulundu

Afrika, Çay Tüketimini Artırma Vaadinde Bulundu

Bir endüstri yetkilisi, artan nüfusu ve artan geliri ile Afrika’nın, en büyük siyah çay pazarlarından biri olma potansiyeline sahip dünyanın en sağlıklı içeceğinin tanıtılması için elverişli bir zemin sağladığını söyledi.

Hindistan Çay Derneği başkanı Hemant Bangur, çay tüketiminin fiziksel bir ihtiyaçtan çok kültürel bir olgu olduğunu söyledi. Bu nedenle, çay tüketme alışkanlığı, Afrikalı gençler arasında arzulanan bir içecek olarak daha genç yaşlardan itibaren aşılanmalıdır. Afrikalı ergen ve gençlerin, bu sağlıklı, teşvik edici içeceği Güney Asya ve Çin’e benzer sosyal etkileşimin merkezi parçası olarak sunarak potansiyel olarak hedef alınabileceğini öne sürdü.

Bangur, daha önce Dubai’de düzenlenen Asya ve Afrika’dan önde gelen çay üreticileri derneklerini temsil eden paydaşlar toplantısında, küresel çay sektörünün sürdürülebilir kalkınma hedeflerini, kaliteye, talep-arz dengesinin restorasyonuna ve çay sektörünün uzun vadeli sürdürülebilirliğine odaklanmaya odaklanan bir toplantıda konuşuyordu.

Bangur, üretimin Avrupa ve Asya’nın geleneksel çay tüketen ülkelerinin durgun talep görmesiyle talebi aşmaya devam etmesiyle küresel çay endüstrisinin talep ve arz uyumsuzluğuyla karşı karşıya olduğunu vurguladı. Bangur, son iki yüzyılda tüketimin tüm gelir gruplarına nüfuz ettiğini gördüğünü vurguladı.

Doğu Afrika Çay Ticareti Birliği (EATTA) Başkanı Arthur Sewe, Doğu Afrika’daki çay sektörünün şu anda iklim değişikliği ve çiftçilerin endişeleriyle ilgili sorunları ele almak için uyumlu çabalar gerektiren çay kalitesinde ve yüksek üretim hacimlerinde düşüşle karşı karşıya olduğunu belirtti. Dedi ki: “İklim değişikliğinin artan etkisi, küresel olarak çay sektörünü olumsuz etkilediği için azalan çay kalitesinden kısmen sorumlu.”

Malavi Çay Derneği (MTA) Başkanı Sangwani Hara şunları söyledi: “İklim değişikliği, çay verimliliği seviyesini sürdürmek için davetsiz misafir olarak ele alınması gereken büyük bir sorundur.”

Toplantıda iklim değişikliğinin artan etkisi, fiyat durgunluğu, yüksek işgücü ve girdi maliyetleri, arz ile talep arasındaki uyumsuzluğun aşırı arzlara yol açması, yüksek işlem maliyetleri ve adil fiyat keşfi zorlukları üzerinde duruldu. küresel çay sektörünün ekonomik uygulanabilirliğini olumsuz etkiliyor ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine (SKH’LER) ulaşılmasını zorlaştırıyor.

Çay endüstrisi, ihracat ve azalan ürün değeri nedeniyle bir krizle karşı karşıya kalmakta ve böylece milyonlarca insanın geçimini tehdit etmektedir. Maliyet düşüşleri, tüketici talebini azaltan ve olumsuz bir aşırı arz döngüsünü sürdüren daha düşük kaliteye yol açmıştır ve endüstrinin hem talebi artırmak için kaliteyi iyileştirmeye hem de fiyatları istikrara kavuşturmak için arz-talep dengesini düzeltmeye odaklanması gerekmektedir.

Afrika, budama döngülerini azaltarak, çay tüketimini artırarak ve yeni çay tarlalarını düzenleyerek kalite dürtüsünü sürdürmeyi düşünmelidir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar