Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Pakistanlı Taraftarlar Şok Yenilgiden Sonra Soruşturma Talep Etti

T20 Dünya Kupası: Pakistanlı Taraftarlar Şok Yenilgiden Sonra Soruşturma Talep Etti

Pakistanlı kriket taraftarları, Amerika Birleşik Devletleri’ne ev sahipliği yapan çarpıcı bir T20 Dünya Kupası kaybından sonra Cuma günü incindi ve öfkelendi ve bunu sevdikleri ulusal sporları için tarihi bir dip noktası olarak nitelendirdi.

Karaçi’deki bir alışveriş bölgesinde maçı büyük ekranlarda izlemek için geç saatlere kadar kaldıktan sonra gözyaşlarına yakın olan emekli bankacı Raju Jameel, “Perişan oldum” dedi.

“Bu incitici ve utanç verici ve bu yenilginin kapsamlı bir soruşturması olmalı.”

Teksas’ta Süper Bir gerilim filmi, T20 Dünya Kupası’na giriş yapanları gördü Amerika Birleşik Devletleri, yarışma tarihindeki en büyük üzüntülerden birinde 2022 finalistlerini ve 2009 kazananlarını yendi.

Ülkenin en popüler özel haber kanalı Geo TV’de eski uluslararası ve şimdi kriket analisti Sikander Bakht, “Pakistan kriketi için bundan daha büyük bir şok olamaz” dedi.

“Pakistan’ın basketbolda Amerika’yı yenmesi gibi.”

Kriket Pakistan’da ulusal bir saplantı olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’nde zar zor kayıt altına alınıyor ve çoğu Amerikalıyı önemli zaferlerinden dolayı şaşkın ya da kayıtsız bırakıyor.

Yorumcular, Amerikalıların başarılarının büyüklüğünü yerli izleyicilere açıklamak için beyzbol metaforlarına başvurdular.

Ancak Pakistanlı taraftarlar, kolay bir galibiyeti kutlamayı umarak gecenin geç saatlerine kadar her büyüklükteki ekranlara eğilmişlerdi.

Bunun yerine, kaptan Babar Azam’ın zayıf kadro seçimindeki kaybı suçlayan eski vurucu Basit Ali’ye göre Cuma, “Pakistan kriketinde kara bir gündü”.

afp’ye verdiği demeçte, “Sürekli olarak kendisine yakın olan oyuncuları seçiyor ve bu da Pakistan’ın şansını ödedi” dedi.

Eski Pakistan kalecisi ve vurucu Kamran Akmal, “Kriketimizin en kötü günü görmediğini düşünüyorum” diye ekledi.

İslamabad’ın pazar yerlerinden birinde, 38 yaşındaki Muhammed Amjad Abbasi, ABD tarafına kıyasla Pakistan’ın uluslararası kriket deneyiminin on yıllarını saydı.

Afp’ye verdiği demeçte, “Pakistan ekibimiz zayıfladı” dedi. “Artık maç izlemekten zevk almıyorum.

“Performansları hayal kırıklığı yaratıyor, sonunda oynama biçimleri bizim için her zaman küçük düşürücü.”

Her iki takım da A Grubu’ndaki standart 20 maçında Dallas, Teksas yakınlarındaki Grand Prairie’de 159 yaptı.

Daha sonra rekabet, Amerika Birleşik Devletleri’ne ev sahipliği yaptı ve ilk önce Süper Bir vuruş yaptı, birkaç genişliğe sahip olan ve paniğe kapılmış devrilmelerden kaçan bir 18 yaptı.

Pakistan onlarla eşleşemedi ve Dallas banliyölerindeki 7.000 kişilik dönüştürülmüş ikinci lig beyzbol parkı, Pakistan saatiyle 1: 00 civarında kutlamalarla patlak verdi.

İslamabad’daki 54 yaşındaki devlet çalışanı Dilşad Muhtar, “Bu sefer ekibimiz yeniymiş ve ABD dünya standartlarında bir takımmış gibi geldi” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar