Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceÜcretsiz Madonna Konseri 1,6 Milyon Hayranı Kendine Çekiyor, Brezilya Plajını Devasa Dans...

Ücretsiz Madonna Konseri 1,6 Milyon Hayranı Kendine Çekiyor, Brezilya Plajını Devasa Dans Pistine Dönüştürüyor

Cumartesi günü ücretsiz bir Madonna konseri için Brezilya’nın Copacabana plajı’nda bir milyondan fazla insan kalabalıklaştı ve “Kutlama” dünya turunun sonunu görmek için sıcağa göğüs gerdi. Rio de Janeiro’nun ünlü plajının etrafındaki kum ve okyanus cephesi bulvarı, şehrin 1,6 milyon olduğu tahmin edilen bir kalabalık tarafından birkaç blok dolduruldu. Birçoğu iyi bir yer bulmak için saatlerce hatta günlerce oradaydı, daha zengin hayranlar ise sahile yakın düzinelerce tekneye demirledi ve seyirciler sahildeki daireleri kalabalıklaştırdı.

 

Pop queen’s sahnesinin yakınında toplanan hayranları soğutmak için sıcaklıklar 30 santigrat dereceyi aştığında konserden önce itfaiyeciler su sıktı ve içme suyu ücretsiz olarak dağıtıldı. Gece geç saatlerde yapılan gösteride sıcaklıklar 27 santigrat derece civarındaydı. 65 yaşındaki Madonna, Like a Prayer, Vogue ve Express Yourself gibi şarkıları 10.45’ten (Pazar günü 1.45 GMT) itibaren iki saatten fazla bir süre boyunca seslendirdi. geçen yılın sonlarında. Madonna kalabalığa, şehrin devasa dağ tepesi Kurtarıcı İsa heykeline atıfta bulunarak, “Rio, işte buradayız, dünyanın en güzel yerindeyiz, okyanus, dağlar, İsa ile birlikteyiz” dedi. “Büyü.”

 

 

Fotoğraf: Reuters
Gösteriye Brezilyalı pop sanatçıları Anitta ve Pabllo Vittar’ın yanı sıra samba okullarından genç müzisyenler katıldı. Rolling Stones ve Rod Stewart’ın da milyonlarca güçlü kalabalığı çektiği konser alanının etrafına 3.000’den fazla polis memuru konuşlandırıldı. Yetkililer, şehrin ünlü Yılbaşı kutlamalarını ele almalarına benzer bir kalabalık yönetimi stratejisi kullandılar. Brezilyalı yetkililer, genç bir Brezilyalı hayranın geçen yıl Taylor Swift’in verdiği bir konserde ısı bitkinliği nedeniyle ölmesinin ardından sıcağa bağlı sağlık sorunları konusundaki uyanıklıklarını artırdı. Rio’nun eyalet ve şehir yönetimleri konsere 20 milyon reali (3,9 milyon dolar) harcadıklarını, geri kalanının ise özel sponsorlar tarafından finanse edildiğini söyledi. Yetkililer konserin Rio ekonomisine yaklaşık 300 milyon reali getirebileceğini tahmin ediyor.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar