Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaTakviyelerUnicesumar Dubai, BAE'deki Brezilya Topluluğunu Güçlendiriyor

Unicesumar Dubai, BAE’deki Brezilya Topluluğunu Güçlendiriyor

Dubai, 2019’da BAE’deki ve daha geniş Orta Doğu’daki Brezilya toplumu için eğitimde devrim yaratan ilk Brezilya üniversitesi Unicesumar’ı memnuniyetle karşıladı.

100’den fazla lisans ve lisansüstü kurs sunan Unicesumar, Dubai kampüsünden 200 mezunuyla bu yıl önemli bir kilometre taşına ulaşan 700’den fazla öğrenciye hitap ediyor.

Unicesumar Dubai’nin başlangıcı, yerel bir havayoluna sahip genç bir ticari pilot ve eğitimin ateşli bir savunucusu olan Miguel Romeiro’ya odaklanan zorlayıcı bir anlatıdır. Tutkusu onu, bu projeyi hayata geçirmede çok önemli olan Angelica Walker ile ortak olmaya yöneltti. Walker, ortaklıklarını, ortak vizyonlarını ilerletmek için uyum içinde çalışan, onun kalbi ve Romeiro’nun başı olduğu bir ortaklık olarak tanımlıyor.

Marcela Silva, Fernanda Cardoso, Daiane Steiner ve öğretmenler Marina Jaeger, Iasmim Silva ve Luana Oliveira’nın da aralarında bulunduğu tamamı kadınlardan oluşan, tamamı Brezilyalı bir ekiple birlikte, tümü Emirlikler’in dört bir yanından 300’den fazla öğrenciye hizmet veren Brezilya şubesinde Roberto Valerio tarafından desteklenen Katar, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Bahreyn, Suudi Arabistan ve İran. Bu farklı öğrenci topluluğu, Unicesumar’ın bölgedeki geniş kapsamlı etkisini vurgulamaktadır.

Walker’ın projeye olan bağlılığı aşikar. ”Bu üniversite, ruhumu ve kalbimi içine döktüğüm bir proje haline geldi, böylece Brezilya’da yaşarken nedense lisans veya uzmanlık kursunu tamamlayamayan daha fazla gurbetçi Brezilyalıya ulaşabiliyor” diye paylaşıyor. Yurtdışındaki Brezilyalılar için yüksek öğrenimi erişilebilir ve anlamlı kılma taahhüdü, eğitimin dönüştürücü gücünün altını çiziyor.

Böylesine önemli bir eğitim çabasının yürütülmesi, zorluklarıyla birlikte gelir, ancak Walker ödüllerin onlardan çok daha ağır bastığını görür. “Evden çok uzaktayken bile her birinin bir yüksek öğrenim kursunu tamamlama mücadelesini görmek ve hissetmek duygusaldır!” diyor. Bu çabaların doruk noktası, öğrencilerin sevincinin ve gururunun somut olduğu mezuniyet törenlerinde belirgindir.

Unicesumar Dubai, öncelikle yüz yüze sınavlarla uzaktan eğitim modeliyle çalışır. Bu esnek yaklaşım, Brezilyalılar için bir ingilizce okulu olan Rockfeller Dubai’nin kurulmasıyla tamamlanmaktadır. Üniversitenin vizyonu akademisyenlerin ötesine uzanıyor. İçindeki iş bağlantılarını teşvik ederek Brezilya topluluğunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Yenilikçi bir girişim, öğrenciler için BAE’deki Brezilya kuruluşlarında onlara fayda sağlayan bir indirim kartı oluşturulmasıdır.

Walker, ”Amacımız bu indirim kartını önümüzdeki aylarda piyasaya sürmek” diyor. Bu girişim sadece Brezilyalı işletmeleri desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda Brezilyalı gurbetçiler arasındaki topluluk duygusunu da artırıyor.

Unicesumar Dubai bir eğitim kurumundan daha fazlasıdır; BAE’deki Brezilya topluluğu için bir umut ve ilerleme işaretidir. Walker’ın uygun bir şekilde belirttiği gibi: “Sadece yüksek öğrenim kursları satmıyoruz, hayaller satıyoruz.” Üniversitenin öğrencileri için destekleyici ve zenginleştirici bir ortam yaratma çabaları, kalıcı bir etki yaratma taahhüdünün bir kanıtıdır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar