Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceÜnlü Piyanist Denis Kozhukhin, Dubai'deki Ustaca Performansıyla İzleyicileri Şaşırtıyor

Ünlü Piyanist Denis Kozhukhin, Dubai’deki Ustaca Performansıyla İzleyicileri Şaşırtıyor

Klasik ezgilerle dolu büyüleyici bir akşamın ardından, seçkin VIP Klasik konserler serisinin bir parçası olarak SAMİT Event Group tarafından düzenlenen 28 Nisan’daki VIP Klasik Konseri, seyircileri değerli virtüöz Denis Kozhukhin’in piyano resitaliyle büyüledi. Brüksel’deki 2010 Kraliçe Elizabeth Yarışması’nın Birincilik Ödülü Sahibi olarak müjdelenen Kozhukhin’in performansı tüm beklentileri aştı.

İSVİÇRE Büyükelçiliği’nin BAE ve Bahreyn Krallığı’nın himayesinde ve Belçika Büyükelçiliği’nin BAE’nin himayesinde düzenlenen konser, Dubai Opera Stüdyosu’nun zarif ortamında gerçekleşti. Sanatsal mükemmelliğin ve kültürel dostluğun bir kanıtı olarak hizmet etti ve izleyicileri eşsiz müzikal cesarete saygı içinde birleştirdi.

“Öncelikle, bu konserin Hamisi olmaya davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. İsviçre Anayasasında çok özel bir şeyimiz var, ki bu da İsviçre Anayasamızın 67. Maddesinde gençliğin ve genel olarak müziğin mükemmelliğini, yeteneklerini kabul ediyoruz. Bu yüzden İsviçre Anayasasında müziği tanıtmanın halk için faydalı olduğunu görüyoruz. İsviçre’nin BAE ve Bahreyn Krallığı Büyükelçisi Arthur Mattli, “Burada bir Büyükelçi olarak, bu akşam bu konser gibi girişimleri desteklemekten son derece memnunum ve gerçekten ayrıcalıklıyım” dedi.

“Bu yüzden müzikte gelenek hakkında bir şeyler konuşuyoruz ve özellikle bu akşam programa bakarsanız 200 yıllık müziğimiz var. Yani 1838’den çağdaş müziğe. Ve bu gerçekten geçmişi şimdiki zamana bağlamak için harika. Ocak ayında ilk piyano sonatını dinledik, ki bu sadece şaşırtıcıydı. Mikhail Pletnev tarafından inanılmaz bir şekilde oynandı. Ve bu akşam dinlediğimiz Denis Kozhukhin tarafından ikincisi. Alexey Shor’un modern, çağdaş, ritmik ve armonik bir şeyin güzel bir karışımına sahip olduğunu düşünüyorum ama aynı zamanda çok yerleşik bir uyumla da bağlantılı. Bu yüzden modern bir tabloya bakmak gibi, ama aynı zamanda bu klasik özelliğe de sahip ve müziğini bu kadar çekici kılıyor. Sadece iş için değil, aynı zamanda sanatın tadını çıkarmak ve beslemek için buradayız ve bence her pazar yeni sanatçıları, yeni bestecileri, yeni oyuncuları bir araya getiriyor ve bunun bir parçası olmak istiyoruz ”dedi.

Kozhukhin’in bestelerin uzman yorumu seyirciyi baştan sona büyüledi. Sergisi sadece teknik ustalığı sergilemekle kalmadı, aynı zamanda duygusal düzeyde derin bir yankı uyandırdı ve dinleyicileri her parçanın karmaşık güzelliğine kaptırdı.

Konserin başarısı, etkinlik ortaklarının cömert desteğine çok şey borçludur. SAMİT Event Group, paha biçilmez katkılarından dolayı Capital Club Dubai, Rixos Premium Dubai ve Music Instrurent’e içten teşekkürlerini sunarak etkinliğin muzaffer gerçekleşmesini sağlıyor.

SAMİT Event Group’un Kurucusu ve CEO’su Alexandra Miteran, “Klasik müziğin bireyler olarak gelişimimiz üzerindeki etkisini takdir eden bir klasik müzik severler topluluğu oluşturmak için VIP Klasik konserler serisini başlattık” dedi. “Bence her ay farklı elçiliklerin desteğine sahip olmamız çok önemli çünkü Dubai’de hala burada eğitimin ve klasik müziğin önemini ve burada farklı ülkelerin katılımının önemini vurguluyor. Ve aynı zamanda misyonumuzun bir parçası olan Müzik, büyükelçilik desteğiyle tamamen uyumlu olan kültürleri birleştiriyor. Büyükelçiliklerden destek vermekten mutluluk duyuyorlar ve onların desteğine sahip olduğumuz için kutsandık. Ve seyircilerden, misafirlerden, diziye devam etmek için sadece yeşil ışık alıyoruz ve yeni bir konser için çok bekliyorlar. VIP Klasik konser serisinin vizyonundan ve geleceğinden çok doğru bahsettiğinizi düşünüyorum; sadece Dubai’de değil, Katar ile birlikte Abu Dabi ve Suudi Arabistan’da da genişlemeyi düşünüyoruz. Çünkü klasik müzik açısından birliğe ve Ortadoğu potansiyeline inanıyoruz, bu yüzden bunun üzerinde çalışıyoruz.”

Akşam sona ererken, katılımcılar ilham ve şükranla dolu kalplerle yola çıkarak olağanüstü bir müzikal maceranın silinmez anısını yaşattılar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar