Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaÜrdün, İsrail'in Unrwa'yı 'Terörist' Örgüt Olarak Etiketleme Girişimini Kınadı

Ürdün, İsrail’in Unrwa’yı ‘Terörist’ Örgüt Olarak Etiketleme Girişimini Kınadı

Petra haber ajansının haberine göre, Dışişleri Bakanlığı ve Gurbetçiler Cumartesi günü İsrail Knesset’in Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı’nı (UNRWA) terör örgütü olarak etiketleme, dokunulmazlığını kaldırma ve faaliyetlerini suç saymaya yönelik girişimini kınadılar.

Bakanlığın yetkilisi, “İsrail’in unrwa’yı öldürme ve siyasi olarak suikast girişimlerini sürdürmesi ve Filistinli mültecilerin uluslararası hukuka uygun olarak geri dönme ve tazminat hakkının altını çizen sembolizmini hedeflemesi gayri meşru, yasadışı ve geçersizdir ve uluslararası hukukun ve İsrail’in yükümlülüklerinin ihlalidir. işgalci güç” dedi sözcü Süfyan El-Kudüs dedi.

Uluslararası toplumu, işgal altındaki Kudüs de dahil olmak üzere Gazze ve Batı Şeria’daki Filistinlilere devam eden İsrail saldırılarının etkisini hafifletmeye çalışan Filistin halkına ve Birleşmiş Milletler örgütlerine ve yardım kuruluşlarına koruma sağlamak için derhal ve acilen harekete geçmeye çağırdı.

Kudüs, mülteci ajansının dünya organı tarafından verilen yetkisini vurguladı ve uluslararası toplumu, Filistinli mültecilere hayati hizmetler sağlamadaki “vazgeçilmez” rolünü sürdürmek için ajansı desteklemeye devam etmeye çağırdı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar