Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporÜrdünlü Savaşçılar Pfl'nin Küresel Sahnesinde Fırsatın Tadını Çıkarıyor

Ürdünlü Savaşçılar Pfl’nin Küresel Sahnesinde Fırsatın Tadını Çıkarıyor

Bu hafta sonu, Profesyonel Savaşçılar Ligi (PFL), Suudi Arabistan’da gerçekleşen en son bölgesel ligi PFL Mena’yı başlatırken tarih yazıyor.

PFL Mena, eş-ana eventer Nawras Abzakh, Celal El Daaja, Yazeez Hasanain ve Abdelrahman Alhyasat da dahil olmak üzere Ürdün’den güçlü bir birliğe sahip olan Orta Doğu bölgesinden savaşçılara dikkat çekecek.

Bu umutlular, yolu açan ve Orta Doğu’dan savaşçıların dünyanın en iyileriyle rekabet edebileceğini gösteren Jarrah “Ürdün Aslanı” El Silawi gibi kişilerin ayak izlerini takip etmeye çalışacaklar.

Başrol oyuncusu Ali Taleb ile karşılaşan Abzakh, ”Pfl’de yarışmaktan gurur duyuyoruz ve iyi sonuçlar almak istiyoruz” dedi. “Her sporcunun bir hayali vardır. Bazıları Olimpiyatlarda veya Dünya Kupası’nda başarılı olmak istiyor. Bizim için PFL gibi büyük MMA promosyonlarında rekabet etmek istiyoruz.”

BRAVE CF, BAE Warriors ve Desert Force gibi terfi gazisi olan Abzakh, 12-5’lik bir rekorla geldi ve son altı dövüşünden beşini kazandı.

“Ürdünlüler sadece kendi ülkelerinde eğitim görürken, diğerleri Avrupa ve Amerika’da yaşıyor ve eğitim görüyor. Ürdün’ü gerçekten temsil ettiğim ve yeteneklerimizi PFL gibi küresel bir platformda sergilediğim için gurur duyuyorum. Biz Ürdünlülerin neler yapabileceğini dünyaya göstermek istiyorum.”

Bu arada El Daaja, Ürdünlülerin doğuştan savaşçı bir ruha sahip olduğunu söylüyor.

“Ürdünlü savaşçılar farklı. Onlar doğası gereği savaşçılardır ve umarım Ürdünlü MMA savaşçıları üzerinde bir spot ışığı olur “dedi.

Al Daaja’nın 11-7 profesyonel rekoru var ve son yedi maçından beşini kazandı. Etkileyici bir 7-1 profesyonel rekoruna sahip olan çok beğenilen Tarık İsmail ile tanışır.

Al Daaja, “Pfl’de savaşıyoruz çünkü bize küresel düzeyde rekabet etme şansı veriyor ve şimdi MMA markalarını Suudi Arabistan’dan başlayarak Orta Doğu’ya getiriyorlar” dedi.

“En iyisi olduğumuzu kanıtlamak istiyoruz” diye devam etti.

Sporda göreceli olarak yeni gelen Hasanain, 3-0 profesyonel bir rekorla geliyor ve pfl’deki ilk çıkışını daha deneyimli dövüşçülerle rekabet etmenin bir yolu olarak görüyor. 6-1-1 rekoru olan Mido Mohamed ile tanışır.

Hasanain, ”Çok etkileyici bir sicile sahip harika bir dövüşçüyle yüzleşmekten heyecan duyuyorum” dedi. “Bu tür bir meydan okuma, galibiyetle çıkmam için beni daha motive ediyor ve daha heyecanlı kılıyor.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar