Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Artık Kart Ödemesi Yok mu? Yakında, Satın Alımlar için Avucunuzu Sallayın

BAE: Artık Kart Ödemesi Yok mu? Yakında, Satın Alımlar için Avucunuzu Sallayın

Yakında avucunuzu makinelerin önünde gezdirerek BAE’deki mağazalardaki alışverişlerinizi ödeyebilirsiniz. Bu, alışveriş yaptıktan sonra banka kartlarınızı veya telefonlarınızı artık kasalarda kaydırmamak anlamına gelir. Teknoloji geliştirme grubu Astra Tech’in kurucusu Abdallah Abu Sheikh, Khaleej Times’a verdiği demeçte, ”Palm Pay teknolojisinin kullanıma sunulmasının 2024 boyunca kademeli olarak gerçekleşmesi planlanıyor” dedi. Şirket, ödeme çözümünü fintech iştiraki PayBy aracılığıyla Dubai Fintech Zirvesi’nde başlattı.

 

Palm Pay, biyometrik kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak ödemeleri sağlayan temassız bir palm tanıma hizmetidir. Ödeme makineleri, işlemlerin kimliğini doğrulamak için müşterilerin avuç içi baskılarını okuyacaktır. “Şu anda yerel pazar altyapısı içinde test amacıyla kullanılacak belirli sayıda makinemiz var. (Bu) yıl boyunca 50.000’den fazla maaşlı tüccara ölçeklendirme için tam bir hazırlık sağlayacaktır ”dedi. “Palm Pay’in bu yıl sorunsuz bir şekilde yayınlanmasını sağlamak için şu anda son ayrıntıları inceliyoruz.” Şirket, teknolojiyi “gelecekte” bankalarla entegre etmeyi araştırıyor ve kullanıcıların hesaplarını doğrudan onunla ilişkilendirmelerini sağlıyor.

Müşteriler nasıl kayıt olabilir?

Teknoloji kullanıcılar için ücretsiz olacak. “İlk aşamada, kullanıcılar satış noktasında cihazın kendisi aracılığıyla kayıt yaptırabilecekler. Gelecekte, palm kimlik doğrulama işlemi, tıpkı yüz tanıma kimlik doğrulama işleminin bugün çalıştığı gibi, müşterilerin telefonlarındaki bir kimlik doğrulama özelliği aracılığıyla hesaplarını palm baskılarıyla kolayca güncellemelerini sağlamak için uygulamalara (PayBy ve Botim gibi) entegre edilecektir. Şeyh, ”Daha sonra, bu yenilikçi teknolojiyi benimseyen tüm tüccarlara avuçlarını sallayarak, anında erişim ve rahatlık sağlayarak ödemeler için Avuç İçi Ödeme teknolojisini kullanabilecekler” dedi. Şirket, teknolojinin geleneksel kart ödemelerine ve diğer ödeme teknolojilerine daha güvenli bir alternatif olduğunu söyledi.

Entegrasyon

Bir diğer önemli özellik ise teknolojinin mevcut satış noktası sistemleriyle entegrasyonudur. “Erken benimseyenler olmak ve bu teknolojiyi kullanıma sunmanın ilk aşamasında uygulamakla ilgilenen satıcılar, kaydolmak ve teknolojiyi almaya olan ilgilerini ifade etmek için hesap yöneticileriyle iletişime geçebilir.” Şeyh’e göre teknoloji belirli sektörlerle sınırlı değil. “Güçlü potansiyele sahip ve ölçeklenebilir”. ”Ancak, perakende sektörü gibi yüksek müşteri trafiğine sahip sektörlerde Avuç İçi Ödemesi için muazzam potansiyelin farkındayız” dedi. Şirket, tüccarlar ve daha ileri gelenler için ”bankasız nüfus için finansal içerme“ için ”uygun maliyetli bir çözüm” olduğunu da sözlerine ekledi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar