Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Turizm Yöneticileri, Seyahat Talebinin Yazın Kışla Aynı Kaldığını Söylüyor

BAE: Turizm Yöneticileri, Seyahat Talebinin Yazın Kışla Aynı Kaldığını Söylüyor

BAE 365 günlük bir turizm merkezidir, çünkü oteller ve havayolları, yabancı ziyaretçilerin ve bölge sakinlerinin yaz aylarında ziyaret edebileceği bir dizi yeni turistik cazibe merkezi sayesinde yaz aylarında sahip oldukları oda ve koltuk doluluk seviyelerinin tadını çıkarmaktadır.

Otel ve havayolu yöneticileri, BAE’YE gelirken yabancı ziyaretçilerin artık Dubai ve Abu Dabi’yi giderek daha fazla birleştirdiğini söyledi.

“Dubai turizminin toplantılar, etkinlikler, boş zaman seyahatleri ve Hint düğünlerini getirmek için gerçekleştirdiği etkinlik ve girişimlerin sayısıyla şehir, yıl boyunca aranan bir destinasyon haline geldi. Dubai, yılda 365 günlük bir destinasyon haline geldi, “diyor IHG Hotels and Resorts’ta Hindistan, Orta Doğu ve Afrika genel Müdürü Haitham Mattar.

“Şimdi kışın olduğu gibi yazın da talep görüyoruz. Geçen yıl Festival City’deki otellerimiz yüzde 90’a varan doluluk oranına sahipti. Özellikle etkinlikler ve toplantılar için bölgeden ve uluslararası pazarlardan gelen ziyaretçilerimiz de var “dedi.

Ayrıca, yaz doluluk otellerinin BAE’de geleneksel olarak seyahat ve turizm için en yoğun sezon olan kışla neredeyse aynı seviyeye ulaştığını söyledi.

Grup, BAE’de 10.000 anahtara ev sahipliği yapan 33 mülkü işletmektedir.

Mattar, özellikle sıcak yaz aylarına aldırış etmeyen ancak uygun fiyatlı harika destinasyonlar arayanlar olmak üzere farklı mevsimlerde farklı kilit kaynak pazarları belirlemek için Dubai turizm liderliği ile yakın işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

“Geçtiğimiz yaz ve geçtiğimiz Ramazan ayında başarılı bir şekilde yürüttüğümüz ortak pazarlama kampanyaları üzerinde birlikte çalışıyoruz.”

“Ramazan ayı bile özellikle BAE ve Dubai’de çok sağlıklı bir aydı ve bu da ziyaretçilerin seyahat etmesine neden oldu. Ortodoks Paskalyası geçen Pazar kutlandı, bu yüzden Rusya’dan Dubai’de Paskalya’yı aileniz ve arkadaşlarınızla kutlamaya gelen ve ek talep yaratan ziyaretçiler aldık. Oteller ve restoranlar şu anda dolu ve bu şehir için harika, ”dedi IHG Hotels’in bölge şefi Khaleej Times’a Pazartesi günü Arap Seyahat Pazarının aralarında verdiği röportajda.

Wizz Air Abu Dhabi’nin genel müdürü Johan Eidhagen, müşterilerin yüzde 40’ından fazlasının Dubai’ye geleceğini söyledi. “İnsanlar BAE’YE vardıklarında, ülkenin tamamını keşfetmek istediklerine inanıyorlar.”

Ancak ona göre, “insanlar Dubai ve Abu Dabi’ye aynı anda gelmeyi ve daha fazla ilgi çekici yer olduğu için daha uzun zaman geçirmeyi seçiyorlar. İnsanlar daha güvenli yerlere de bakıyor. Düşük maliyet piyasaya girdiğinde insanların daha kısa bir süre için geldiğine dair birçok kalış eğilimi görüyoruz.”

Bakan, havayolunun yolcu taşıyıcıları açısından neredeyse hiç iptal olmaksızın yüzde 50 büyüme kaydettiğini de sözlerine ekledi.

“Yüzde 85’in üzerinde yük faktörümüz vardı ve her sektör çok iyi performans gösteriyordu. Farklı rotalarımız var. Kış için Avrupa rotaları çok iyi performans gösteriyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ne çok fazla gelen seyahatimiz var. Özbekistan ve Kırgızistan çok iyi performans gösteriyor”dedi.

“Nisan, yüzde 50 büyüme yörüngesine yakındı. Tüm yıl boyunca çift haneli büyüme bekliyoruz. Suudi Arabistan gibi ülkelerdeki daha küçük bölgesel havaalanlarına ve Avrupa’daki daha fazla varış noktasına bakıyoruz “dedi.

Eidhagen, insanların seyahatlerini önceden planladıklarını, bu nedenle erken rezervasyonun avantajlarını ve faydalarını anladıkları için rezervasyonların eskisinden çok daha erken olduğunu da sözlerine ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar