Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşam ve HayatBAE: Güney Kore'ye mi Seyahat Ediyorsunuz? Turist Vizesi Nasıl Alınır

BAE: Güney Kore’ye mi Seyahat Ediyorsunuz? Turist Vizesi Nasıl Alınır

Kpop müziğinden nemlendirici cilt bakımına ve lezzetli atıştırmalıklara kadar Kore çılgınlığı devraldı. İster en sevdiğiniz grubun konserine katılmayı planlıyor olun, ister Güney Kore’nin birçok adasının doğal manzarasının tadını çıkarın, bae’den ülkeye seyahat etmek kolay bir süreç haline geldi.

Turistik amaçlı seyahat eden yolcuların C-3-9 turist vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bu izin türü ‘kısa süreli turist vizesi’ olarak da bilinir.

Bu vize üç ay geçerli olan tek giriş, altı ay geçerli olan çift giriş ve beş yıl geçerli olan çoklu giriş şeklinde verilebilir.

Gerekli belgelerden randevu almaya kadar, Güney Kore’ye seyahat planlayan sakinler için eksiksiz bir rehber.

Gerekli belgeler

Vize Başvuru formu: Bu form ülkenin vize portalında mevcuttur (www.visa.go.kr ). Başvuru sahiplerinin formu çevrimiçi doldurmaları ve form boyunca belirtilen gerekli belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Aynı şeyin basılı bir kopyasını tutmaları gerekir. , Başvuru sahiplerinin orijinal pasaportlarının yanı sıra bir kopyasını da sağlamaları gerekir. Seyahat tarihinden itibaren altı ay geçerli olmalıdır. , Başvuru sahipleri BAE ikamet vizesinin bir kopyasını sağlamalıdır. Bu, seyahat tarihinden itibaren altı ay boyunca da geçerli olmalıdır. Sanal vize damgası olanların basılı bir versiyonun yanı sıra basılı bir kopyasını da bulundurmaları gerekir. Al Ain ve Abu Dabi’den vize sahiplerinin Abu Dabi büyükelçiliği aracılığıyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri, orijinal Emirates kimliklerini ve bunun bir kopyasını sağlamalıdır., Aşağıdaki ülkelerden gelen sakinlerin, son iki yıldır ülkede ikamet ettiklerini kanıtlamak için önceki vizelerinin bir aslı ve bir kopyasını sağlamaları gerekir. Bu ülkeler: Afganistan, Bangladeş, Kamerun, Çin, Küba, Mısır, Gambiya, Gana, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Kazakistan, Kosova, Kırgızistan, Makedonya, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Nijerya, Pakistan, Filistin, Peru, Filipinler, Senegal, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tayland, Ukrayna, Özbekistan, Vietnam ve Yemen. , Orijinal bir banka ekstresi sunulmalıdır. Bu, başvurudan en geç üç ay önce olmalı ve bir banka pulu olmalıdır. Bildiri, seyahatten sonraki son iki hafta içinde yayınlanmalıdır. Mali sponsoru olan adaylar, sponsorun pasaport fotokopisi ve ilişki kanıtı ile birlikte bir mali destek mektubu eklemelidir. , Başvuru sahibinin sponsoru tarafından ziyaret amacından açıkça bahseden, başvuru sahibinin tam adını, pasaport numarasını, uyruğunu, pozisyonunu ve maaşını içeren bir ‘itiraz yok’ mektubu verilmelidir. Ayrıca, orijinal bir damga ve imza ile birlikte yetkili imzalayanın adı, iletişim bilgileri ve iş unvanı da olmalıdır. Şirket vizesinde olmayanlar, mektupla birlikte sponsorlarının pasaport fotokopisini sağlamalıdır., Ayrıntılı bir konaklama takvimi sunulması gerekmektedir. Bu, etkinlikleri, tarihleri, konaklama yerlerini ve iletişim numaralarını listeleyen bir güzergahtır. , İki yönlü bilet rezervasyonu yapılmalı ve sağlanmalıdır. , Güney Kore’de otel rezervasyonu kanıtı sağlanmalıdır.

İşlem

E-vize formunu gönderdikten sonra başvuru sahiplerinin Kore Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosluğu ile randevu almaları gerekmektedir. Bu, ‘365 Denizaşırı Kore Portalı’ aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılabilir (www.g4k.go.kr ).

Bunu ‘diplomatik misyona rezervasyon’ üzerine tıklayarak yapabilirler. Başvuru sahiplerinin üye olmaları veya giriş yapmaları ve ardından müsaitlik durumuna bağlı olarak randevu almaları gerekmektedir.

Randevu alındıktan sonra işlem genellikle 14 iş günü kadar sürer. Başvuru sahipleri vize durumlarını çevrimiçi olarak kontrol edebilirler. Vize onaylandıktan sonra Kore Büyükelçiliği’nden alınabilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar