Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketIPL 2024: Rajasthan Arka Arkaya Dört Kaybederken Pencap için Curran Yıldızları

IPL 2024: Rajasthan Arka Arkaya Dört Kaybederken Pencap için Curran Yıldızları

Rajasthan Royals kaptanı Sanju Samson, Çarşamba günü Pencap Kralları’na beş kaleyle indiklerinde takımın üst üste dördüncü IPL maçını kaybetmesinden sonra üzüldü.

Playofflarda bir yer edinmesine rağmen, Çarşamba günü zaten elenmiş olan Pencap’a yenilmesi, Kraliyetlerin ilk ikiyi bitirme umutlarına büyük bir darbe oldu.

Elinde bir maçla ikinci sırada kalan Rajasthan ve masa üstü oyuncuları Kolkata Knight Riders, playoff rıhtımını rezerve eden tek iki takım.

İlk dört takım playofflara çıkıyor, ancak birinci ve ikinci sırada yer alan taraflar 26 Mayıs’ta Chennai’de finale çıkmak için iki şans avantajına sahipler.

Çarşamba günü, kaptan Sam Curran, Pencap Kralları teselli galibiyeti için titreyen Rajasthan Kraliyetlerini geride bırakırken bat and ball ile rol aldı.

Durgun bir sahada zorlu bir 145’i kovalayan Pencap, Rajasthan’ın Guwahati’deki evlatlık sahasında yedeklenecek yedi topla hedeflerine ulaşmak için Curran’ın yenilmez 63’üne bağlıydı.

Solak Curran, 22 yapan Jitesh Sharma ile 63’lük önemli bir duruş sergiledi ve 16. sıradaki partnerini kaybetmesine rağmen, takımı 10’luk masanın altından kaldırmak için eve yönlendirdi.

Darbe yerine geçen Ashutosh Sharma, 17’yi parçaladı ve kazanan, Rajasthan’a T20 turnuvasının bu sayısında art arda dördüncü yenilgisini vermek için koştu.

Rajasthan kaptanı Samson, “Çok dürüst olmak gerekirse, arkanıza yaslanıp bazı başarısızlıklar yaşadığımızı kabul etmeliyiz” dedi.

“Bir takım olarak neyin iyi çalışmadığını bulmak zorundasın. İşin sonuna geldiğinizde, parmağını yukarı kaldıracak ve takım için oyunu kazanacağımı söyleyecek birine ihtiyacımız var. Bunu yapabilecek oyuncularımız var.”

Playoff yarışından çoktan çıkmış olan Pencap, Riyan Parag’ın 34 top 48’lik atışına rağmen muhalefeti 144-9’a düşürdü.

Sol kol hızlı Curran, ilk turda Yashasvi Jaiswal’ı dörde indirdi ve ardından Samson, yavaş bir başlangıçtan sonra Nathan Ellis’ten 18’e doğru yola çıktı.

Parag, Ravichandran Ashwin’i buldu, kim vurdu 28 kapalı 19 toplar, şirket için ve ikisi ortaklıklarında skoru zorlamaya çalıştı 50.

Curran, quick Harshal Patel ve spinner Rahul Chahal her biri iki kaleyi alırken vuruşun geri kalanı disiplinli bir saldırıya karşı bocaladı.

Kısa puanlar:

Pencap Kralları Rajasthan Kraliyetlerini beş kaleyle yendi.

Rajasthan Kraliyetleri 144/9’da 20 kez (Riyan Parag 48, Ravichandran Ashwin 28, Sanju Samson 18; Sam Curran 2/24)

Pencap Kralları 145/5 18.5’te (Sam Curran 63 dışarıda değil, Rilee Rossouw 22, Aveş Han 2/26)

Perşembe günkü maç:

Sunrisers Haydarabad – Gujarat Titanları

Haydarabad (BAE Saatiyle 6’da)

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar