Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE TatilleriBAE'de Kurban Bayramı için 5 Günlük Mola: Dh980'den Avrupa Uçuş Fırsatları

BAE’de Kurban Bayramı için 5 Günlük Mola: Dh980’den Avrupa Uçuş Fırsatları

BAE sakinleri, İslami bayram Kurban Bayramı’nı kutlamak için beş günlük mola sırasında 980 Dh’den italya’ya dönüş uçuşları alabilirler; 1.135 Dh’den Fransa; ve 1.308 dh’den ispanya. Bunlar, ‘her yeri keşfet’ aramasına dayanan seyahat platformu Skyscanner’daki en ucuz fırsatlardı.

Bir uzmana göre, mola sırasındaki seyahat talepleri yüzde 20’ye kadar arttı. Aileler, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte resmi tatili kulüp haline getirmek ve Avrupa, ABD ve diğer uzun mesafeli uçuş noktalarına seyahat etmeyi önceden planlayarak daha uzun bir molaya çıkmak istiyorlar, ”diyor Çevrimiçi seyahat acentesi Musafir’in coo’su Raheesh Babu, Khaleej Times.

Astronomik hesaplamalara göre, tatil muhtemelen 16 Haziran Pazar ile 19 Haziran Çarşamba arasındadır. Hafta sonu (15 Haziran Cumartesi) dahil, festivali kutlamak için beş gün izinli. Bu tarihler, İslami Hicri takvim aylarının başlangıç ve bitiş tarihlerini belirleyen ay görüşüne tabidir. Sadece bir hafta sonra, okullar yaz tatilleri için iki aylığına kapanacak.

Skyscanner’ın verilerine göre BAE sakinleri için en popüler kalkış tarihi 14 Haziran. Bayram tatili başlamadan bir gün önce. “BAE’de seyahat edenlerin yarısından fazlası bir hafta veya daha kısa süreli seyahatler ararken, yüzde 33’ü 1-2 haftadan uzun seyahatler arıyor. Yaklaşık yüzde 14’ü bir aya kadar tatil rezervasyonu yapmak istiyor ”dedi.

Seyahat uzmanı Ayoub El Mamoun, ajansın önümüzdeki tatil için BAE sakinleri arasında tatil tercihlerinde “dinamik bir değişim” gördüğünü söyledi.

Popülerlikte bir artış yaşayan ilk beş trend destinasyonu açıkladı:

New York (% 525), Tokyo (% 330), Atina (% 257), Dublin (% 212), Malé (% 205)
El Mamoun, “Bu beş trend destinasyonun popülaritesindeki artış, New York’un hareketli sokaklarından Malé’nin sakin kıyılarına kadar BAE gezginlerinin maceracı ruhunu sergiliyor” dedi.

Aranan ilk beş şehir Londra, Atina, New York, Kahire ve Manchester’dır.

Musafir’in Babu’ya göre, mola için seyahat paketleri 2.700 Dh’den (Salalah, Umman), 3.000 Dh’den (Azerbaycan) ve 3.300 Dh’den (Gürcistan ve Ermenistan) temin edilebilir.

Tatiller, yıllık izinler açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki çoğu şirket tarafından sunulan 30 günlük yıllık izin politikalarına ek olarak, sakinler bu yıl resmi tatil olarak en az 13 gün izin alacaklar. Bölge sakinleri daha önce Khaleej Times’a bu sayede yılda nasıl üç tatil yapabileceklerini anlattılar. Gurbetçiler genellikle yıllık izinlerini kendi ülkelerine seyahat etmek için, resmi tatilleri ise tatil veya konaklama için kullanırlar.

Yedi resmi tatilden dördü, bu yıl BAE’de yaşayanlar için uzatılmış hafta sonlarına dönüşüyor. Yeni Yıl 2024 ve İslami bayram Ramazan Bayramı’nı kutlamak için geçen uzun hafta sonlarından sonra ülke, Kurban Bayramı (Haziran), islami Yeni Yıl (Temmuz), Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü (Eylül) ve BAE Ulusal Günü (Aralık).

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar