Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaSuudi Arabistan, Yabancı Hacılar için Yeni Pasaport Damgası olan Dijital Kimlik Hizmetini...

Suudi Arabistan, Yabancı Hacılar için Yeni Pasaport Damgası olan Dijital Kimlik Hizmetini Başlattı

Suudi İçişleri Bakanlığı Çarşamba günü, bu sezon için Hac vizesiyle Krallık dışından gelen hacılar için dijital kimlik hizmetini başlattı (AH 1445 yılı).

Hizmet, hükümetin Suudi Vizyonu 2030’un hedefleriyle uyumlu olarak dijital dönüşümü teşvik etme ve teknolojiyi insanlara hizmet etmek için kullanma taahhüdünün bir parçasıdır.

İçişleri Bakanlığı, Dışişleri ve Hac ve Umre Bakanlıklarının yanı sıra Suudi Veri ve Aı Otoritesi (SDAIA) ile işbirliği içinde geliştirildiğini söyledi.

Hacıların yolculuklarını kolaylaştırmak, kendilerine sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak ve deneyimlerini geliştirmek için Absher ve Tawakkalna platformları aracılığıyla kimliklerini elektronik olarak doğrulamalarına olanak tanır.

Hacılar için ulusal kimlik hizmetinin getirilmesi, onlara hizmet etmede en yüksek kalite standartlarını sağlamayı ve Krallıkta kaldıkları süre boyunca sunulan hizmetlerdeki dijital dönüşüm ilerlemelerine ayak uydurmayı amaçlamaktadır.

Bakanlık ayrıca Mekke Güzergahı Girişiminden yararlananlar için özel bir pasaport pulu da başlattı. Damga, girişimin görsel kimliğini içerir.

Damga, Fas, Endonezya, Malezya, Pakistan, Bangladeş, Türkiye ve Fildişi Sahili olmak üzere girişimden yararlanan yedi ülkenin çevresindeki 11 havalimanındaki belirlenmiş salonlar aracılığıyla satışa sunulacak.

Mekke Güzergahı Girişimi, bakanlığın hacılara hizmet programı kapsamındaki girişimlerinden biridir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar