Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai'den Hatta'ya Otobüsle Nasıl Gidilir: Zamanlamalar, Rotalar, Ücretler; Bilmeniz Gereken Her Şey

Dubai’den Hatta’ya Otobüsle Nasıl Gidilir: Zamanlamalar, Rotalar, Ücretler; Bilmeniz Gereken Her Şey

Dubai’de hafta sonları ve tatiller her zaman eğlenceli ve canlıdır, ancak meşgul olabilirler. İnsanların boş zamanlarının tadını çıkarmak için manzarada bir değişiklik ve daha rahat bir yol aramalarına şaşmamalı.

Dubai’de yaşayanların çoğu, şehir silüetinin manzarasını doğa ile değiştirerek hafta sonu şehir dışı bir yolculuğa çıkmanın tadını çıkarıyor. Hatta, sakinlerin hafta sonu gezintiye çıkmaktan keyif aldıkları yerlerden biri.

Şimdi Hatta Express otobüsü ile Dubai’nin dağlık bölgelerine sürüş zahmetine girmeden bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. İşte nasıl:

Otobüs zamanlamaları ve güzergahları

Dubai’den Hatta Rta’ya otobüs seferleri, sizi Hatta’ya ve Dubai’ye kadar götürecek iki farklı rotaya sahiptir.

Hatta express

Bu ilk rota ‘Hatta Express’ Dubai Mall istasyonundan başlar ve her iki saatte bir kalkar. Route One (H02) otobüsü her gün sabah 7’den akşam 7’ye kadar çalışır, böylece haftanın herhangi bir günü ücretsiz olduğunuz ve iyi bir manzara değişikliğine ihtiyaç duyduğunuz otobüse atlayabilirsiniz. Hatta Otogarı’na giden otobüsün lüks otobüsleri olduğu için rahatlayabilirsiniz.

Dubai Alışveriş Merkezi’nden biraz uzakta olan bir bölgeden geliyorsanız, otobüsü kaçırmamak için işe gidip gelme sürenizi buna göre ayarladığınızdan emin olun.

Hatta hop açık hop kapalı

İkinci rota bir turist özel otobüs servisi olan ‘Hatta Hop on Hop off’. Bu özel yolculuk, ikinci Rota (H04), Hatta otogarı’nda başlayıp biten dairesel bir rotadır. Bu yolculuk her gün sabah 7’den akşam 7’ye kadar mevcuttur ve Hatta Otobüs terminalinden her 30 dakikada bir kalkar, Hatta üzerinden seyahat eder ve Hatta Barajı, Hatta Miras Köyü, Hatta Wadi Merkezi ve Hatta Tepe Parkı gibi önemli simge yapılarda durur.

Sadece bir günlük geziye çıkmayı planlıyorsanız ve aynı gün Dubai’ye geri dönmek istiyorsanız, saat 7’den önce Hatta Otobüs Terminali’ne ulaştığınızdan emin olun çünkü Dubai’ye giden son otobüs o zaman kalkar.

Seyahat süresi

Hatta Otobüs Terminali’ne Dubai Alışveriş Merkezi istasyonu’ndan ulaşmak sadece yaklaşık bir saat 30 dakika sürer. Dubai’ye geri dönmek aynı zamanda olacak, bu yüzden Hatta’da sizi bekleyen maceraların tadını çıkarmadan önce arkanıza yaslanıp yaklaşık üç saat dinlenebileceksiniz.

Ücret

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar