Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Havayolu Şefi, Rekor Yağışların Emirates'e ‘Çok Pahalıya Mal Olduğunu’ Söyledi

Dubai: Havayolu Şefi, Rekor Yağışların Emirates’e ‘Çok Pahalıya Mal Olduğunu’ Söyledi

Emirates Airline and Group yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, BAE’de geçen ay kaydedilen benzeri görülmemiş yağışların Emirates havayoluna “çok” mal olduğunu ve havayolunun bagaj taşıma operasyonlarında da “sert vurulduğunu” söyledi.

“Günün sonunda yağmur bize çok pahalıya mal oldu. 200 milimetrelik yağmuru görmek gerçekten zordu. ABD, Avrupa ve Avustralya’daki tüm dünyadaki rahatsızlıklara alışmıştık ve bunu farklı bir merkez bölgesinde olduğu için başardık. Sizin merkez bölgeniz olduğunda, burada Dubai’de, uçakların geri döndüğünü ve sınırlı kapılar ve park yeri ile ayrılmadığını görmek (zor bir işti) çünkü uçaklar genellikle içeri girip çıkıyor. Bu yüzden çok daha az kapımız ve park yerimiz oldu, ”dedi Arap Seyahat Pazarının aralarında bir medya brifingi sırasında.

BAE, son 75 yılın en yüksek yağışlarını kaydetti ve Dubai Uluslararası Havalimanı’nın su basması nedeniyle uçuş operasyonlarının aksamasına ve 2.000’den fazla uçuşun iptal edilmesine neden oldu.

Dubai Havalimanları CEO’su Paul Griffiths, Nisan ayında rekor kıran bir yağmur fırtınasının, Dubai Uluslararası (DXB) Havalimanı’nın 63 yıllık tarihindeki “en yıkıcı hava olayı” olduğunu ve 2.155 uçuşun iptal edildiğini ve bugüne kadarki en fazla iptal olduğunu söyledi.

Bagaj sorunu

Şeyh Ahmed, rekor yağışların ardından yolculara bagaj teslim etmenin havayolu için bir zorluk olduğunu söyledi.

“Yolcularla birlikte uçtukları yerlere bagajları itmeye çalışırken bagaja sert bir şekilde çarptık. Gerçekten zordu. Bu çantaları tespit edip varış noktalarına göndermek zor değildi, ancak diğer havaalanları, onları insanlara göndermemize rağmen daha fazla bagaj göndermememiz için bizi zorluyordu. Bizim kontrolümüz dışındaydı, ”dedi Emirates Havayolu başkanı.

Emirates başkanı Sir Tim Clark, benzeri görülmemiş yağmurlardan birkaç gün sonra 20 Nisan’da yayınlanan bir mektupta tarifeli uçuşların yeniden yapıldığını söyledi. Ayrıca, yaklaşık 30.000 adet geride kalan bagajı sahiplerine ayırmak, uzlaştırmak ve teslim etmek için bir görev gücünün kurulduğunu da açıkladı.

Şeyh Ahmed, havayolunun Dubai’deki ve dışındaki otellere yağmurlardan önce rezervasyon yaptıran yaklaşık 26.000 kişiyi yerleştirdiğini söyledi.

“Emirates dışındaki diğer uçuşlarda da birçok insanı sadece varış noktalarına ulaştırmak için transfer ettik. Havayolu endüstrisindeki ve Dubai’deki hepimiz için eşi görülmemiş yağmurlardan çok şey öğrendik “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar