Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai, Kamu Sektörü Çalışanları için Kurban Bayramı Tatillerini Açıkladı

Dubai, Kamu Sektörü Çalışanları için Kurban Bayramı Tatillerini Açıkladı

Dubai hükümeti, 15 Haziran Cumartesi gününden başlayarak 18 Haziran Salı gününe kadar devlet çalışanları için Kurban Bayramı tatilini açıkladı ve resmi çalışmalar 19 Haziran Çarşamba günü devam etti.

Tatil genelgesine göre, çalışanları vardiyalı çalışan veya kamu hizmetine veya kamu tesislerinin yönetimine dahil olan yetkililer, departmanlar ve kurumlar için istisnalar geçerlidir. Bu kuruluşlar, tatil döneminde tesislerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için operasyonel ihtiyaçlara göre bu çalışanlar için çalışma saatleri belirleyecektir.

Federal insan kaynakları Otoritesi, kamu sektörü için tatil tarihlerinin 15 Haziran Cumartesi ile 18 Haziran Salı arasında olacağını açıklamıştı.

İnsan kaynakları ve Emirlik Bakanlığı (Mohre), özel sektör için tatillerin 15 Haziran Cumartesi ile 18 Haziran Salı arasında olacağını açıkladı.

1445 Zilhicce ayının hilali, 7 Haziran Cuma günü Abu Dabi’den fotoğraflandı.

İslam’ın Zilhicce 9’da kutlanan en kutsal günü olan Arafah Günü 15 Haziran’a denk gelirken, üç günlük Kurban Bayramı tatili (Zilhicce 10-12) resmi olarak 16-18 Haziran’da kutlanacak. Böylece mola dört gün sürer.

  • Kurban Bayramı 2024: Umman festivalin ilk gününü duyurdu
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar