Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfKıdemli Golf Sahası Mimarı Peter Harradine, BAE'de Daha Fazla 'Eğlenceli' Kurs Çağrısında...

Kıdemli Golf Sahası Mimarı Peter Harradine, BAE’de Daha Fazla ‘Eğlenceli’ Kurs Çağrısında Bulundu

Deneyimli golf sahası mimarı Peter Harradine, Abu Dabi Golf Resort and Spa’daki Bahçe Golf sahasının yeniden tasarlanmasına yardımcı olduktan sonra normal oyuncu için daha ‘eğlenceli’ golf sahalarına duyulan ihtiyacı vurguladı. Doksanlı yılların sonlarında orijinal kursu tasarlayan Harradine, çok fazla ‘Şampiyonluk’ kursu olduğuna ve yeterli şampiyon olmadığına inanıyor. Tatil yerlerine, özellikle golf kulübüne ve sahaya yapılan son önemli yatırımın ardından Khaleej Times, bir proje güncellemesi için Tesis Genel Müdürü Luke Sacco ile bir araya geldi. Abu Dabi Golf Kulübü ve Ulusal Sahası, 1998 yılında BAE merkezli Harradine tarafından tasarlanmıştır. O zamandan beri DP Dünya Turu’nda Abu Dabi HSBC Şampiyonası’nın art arda 16 baskısına ve 2023 Eisenhower Kupası’na ev sahipliği yaptı.

 

Dokuz delikli Bahçe Sahası bu yılın başlarında kapatıldı, yeniden tasarım planlarının tümü onaylandı ve imzalandı ve zemin kırıldı. Proje 12 aydan biraz fazla bir süre içinde tamamlanacak ve yeni 2025 – 26 sezonu için oyuna hazır olacak. Projenin durum raporunu sunan Sacco şunları söyledi: “Yeniden tasarım, orijinal tasarımcı Peter Harradine’in düşüncelerini yansıtacak. Yine ışıklandırılacak olan golf sahasının tüm golfçüler için – özellikle yeni golfçüler ve yeni başlayanlar için – rahat olmasını ve hızlı ve eğlenceli golfü teşvik etmesini istiyoruz. Executive golf sahası olarak tasarlanmıştır. “Golf Akademimiz ile Şampiyonluk Sahamız arasındaki boşluğu dolduracak ve tüm gençlerimizi ve yeni başlayanlarımızı yönetici golf sahasına teşvik edecek ve ardından tüm golfçüler için seçenekler sunacak.

 

Peter Harridin. – FB
Sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak etkileyici bir çevre düzenlemesine sahip olacak” dedi. “Ulusal Parkurun arka dokuz deliğinde olduğu gibi, oyun alanlarını hedef alan aydınlatmaya sahip olacağız ve söz veriyoruz, ‘neredeyse’ gün ışığında oynamak gibi olacak.’ Sacco, “Hepimiz mevcut ve yeni müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tesisleri uyarlamalı ve sağlamalıyız – bu bizim mantramızdır” dedi.” Peter Harradine şunları ekledi: “Açıkçası, tasarımlarımızla çeşitli golf sahalarının sahibi veya komitelerinden her zaman etkileniyoruz. Bu durumda felsefemiz, ilk inşa edildiğinde amaçlandığı gibi aynı tür kursu üretmekti – yani ‘normal’ oyuncu için eğlenceli bir kurs. “Bu nedenle orijinal kursa Bahçe Kursu adı verildi. Bu dokuz delikli rotayı 27 delikli bir döngüye dahil etme kararı, o zamanki sahipler ve operatörler tarafından tam bir hataydı. Sözde ‘Şampiyonluk’ Kursu olan diğer 18 delikti.’

 

Abu Dabi Golf Kulübü’ndeki Bahçe Sahasının yeniden tasarlanmasında zemin kırıldı. – Verilen fotoğraf
Harradine, ”Tüm dünyada çok fazla ‘Şampiyonluk’ kursumuz var ve yeterli şampiyonumuz yok” diye ekledi. “Bilerek göl olmayacak, çok fazla tehlike veya sığınak olmayacak – sadece yeşilleri savunacak kadar. ”Aynı zamanda Doha Golf Sahasına benzer doğal bir çöl hissine sahip olacak” dedi. Harradine şu sonuca vardı: “Tüm BAE golfçülerinin Katar’daki Doha Golf Kulübüne gidip oynamasını öneriyorum – bu benim en iyilerimden biri ve gerçek bir Çöl tarzı golf sahası olarak övgü ve ödüller kazanmaya devam ediyor.” Kursta üç takım tişört olacak; Beyaz, Sarı ve Kırmızı. Beyaz Tişört Sahası, aşağıdaki gibi 34’lük bir Parite olarak maksimum 2.755 yarda oynayacak: 1 – 361 yarda. Par 4. 2 – 153 yarda. Par 3.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar