Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkFilipinli Cebu Pacific, 24 Milyar Dolarlık Airbus Uçağı Sipariş Edecek

Filipinli Cebu Pacific, 24 Milyar Dolarlık Airbus Uçağı Sipariş Edecek

Filipin bütçeli havayolu Cebu Air Inc Salı günü yaptığı açıklamada, uzun vadeli filo genişletme ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla seçeneğe sahip en az 70 A321neo uçağı satın almayı kabul ettiğini söyledi.

Cebu Pacific adı altında faaliyet gösteren Cebu Air, pandeminin ardından Güneydoğu Asya’da uzun vadeli bir seyahat patlamasından yararlanmak için filosunu 2035 yılına kadar ikiye katlamayı planlıyor.

Cebu Air yaptığı açıklamada, bağlayıcı bir mutabakat uyarınca Cebu Air’in belirli koşullara tabi ek uçakları güvence altına alma yeteneğine sahip olacağını ve A321neo siparişini potansiyel olarak 102 uçağa getireceğini söyledi.

Ayrıca, liste fiyatlarına göre toplam siparişi 24 milyar dolar değerinde 152 uçağa ulaştıracak olan 50 A320neo jetinin satın alma haklarını da içerdiği belirtildi. Havayolları genellikle fiyatları listelemek için indirimler alır.

Geçen hafta Reuters, Airbus’un kaynaklara dayanarak 70 dar gövdeli jet satın almak için Cebu Pacific ile bir anlaşmaya vardığını bildirdi.

Cebu CEO’su Michael Szucs, Airbus ve ATR uçaklarından oluşan bir filo işleten taşıyıcının, geçen yıl işaretlenen dar gövde siparişi için Airbus ve ABD’li planemaker Boeing arasında seçim yaptığını söylemişti.

Cebu, 2024 sonuna kadar 92’ye çıkacak olan 64 Airbus ve 14 ATR uçağından oluşan bir filo işletiyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar