Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaFilistinli Bakan, Refah Kapısı'nı Açmak için İsrail'e Baskı Yapmamızı İstedi

Filistinli Bakan, Refah Kapısı’nı Açmak için İsrail’e Baskı Yapmamızı İstedi

Filistin sağlık bakanı Çarşamba günü ABD’yi İsrail’e insani ve tıbbi malzeme getirmek için kullanılan Refah geçidi’ni açması için baskı yapmaya çağırdı ve İsrail makamlarının yakında açacağına dair bir işaret olmadığını söyledi.

Refah, İsrail’in bu ayın başlarında sınırın Gazze tarafındaki askeri saldırısını hızlandırması ve Filistin tarafındaki geçişin kontrolünü ele geçirmesinden önce insani yardım için önemli bir giriş noktasıydı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kapatılmasının, İsrail’in güneyindeki Hamas’ın 7 Ekim saldırılarından bu yana bir İsrail saldırısının hedefi olan Gazze Şeridi’ne gerekli tıbbi malzemeleri sağlama yeteneğini önemli ölçüde etkilediğini söyledi.

Filistin bakanı Majed Ebu Ramazan, Cenevre’deki Dünya Sağlık Meclisi oturum aralarında gazetecilere verdiği demeçte, “Ne zaman açmak istediklerine dair bir işaret yok” dedi.

“Ancak, tüm dostlarımızın ve uluslararası toplumun ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin bunu açmak için çok baskı yapmaları gerektiğini umuyorum.”

Ebu Ramazan, geçişin kapanmasının “durumu karmaşıklaştırdığını ve “gerçekten çok, çok felaket” hale getirdiğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar