Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşam TarzıGen-Z Neden Flört Uygulamalarından Kurtulmak İstiyor

Gen-Z Neden Flört Uygulamalarından Kurtulmak İstiyor

Flört uygulamalarından kurtulmanın zamanı geldi.

Tinder, Bumble ve geri kalanı temyizleriyle öne çıktı. Doğrudan y kuşaklarını ve genç nesilleri hedef alan uygulamalar, istediğinizi elde etmenin ne kadar kolay olduğunu ve internetin devrimci gücüyle nasıl istediğinizi temsil ediyordu.

Gen-Z gibi dijital yerliler için, sıçramayı yapmak basit olmalıydı ve 10 yıl önce, benim gibi yaşlı Gen-Z’ler, ortaokuldan çıkar çıkmaz ve yetişkinliğin bataklığına girer girmez uygulamalardaydı. Bununla birlikte, benim neslimin çoğu gibi, uygulamalar da, bu uygulamaları çalıştıran algoritmanın, aradığımız her şeyi teslim etmekten ziyade kaydırmamızı sağlamakla daha fazla ilgilendiğine dair artan bir duygunun ortasında parlaklığını kaybetti.

Arkadaşlık uygulamalarının bir boşlukta büyümediğini hatırlamak önemlidir, ancak sosyal medyanın yükselişi ve Ok Cupid, Match ve Plenty of Fish gibi ilk nesil arkadaşlık sitelerinin düşüşüyle, teknoloji geliştiricileri ve girişimciler kendilerini ihtiyaç duyulmadıkları yere yerleştirdiler. Bu uygulamaların yükselişiyle birlikte, günlük yaşamın bir zamanlar hayati önem taşıyan diğer bölümlerinin, üçüncülüğün ortadan kaybolmasından — ev ilk, iş ikinci — flört etmeyi unutan insanlara veya arkadaşlarınızı kurmanın ne kadar eğlenceli olabileceğine kadar gerilemesi geldi.

Ancak bu uygulamalar neden azaldı ve Gen-Z’nin başkalarının sahip olduğunu bulamadığı şey nedir? Uygulamaların verilerimizi çalma yöntemleri haline geldiğine dair çok az şüphe olsa da, Z Kuşağıyla ilgili her şey için denenmiş ve doğru bir açıklama da var: kullanmadığımız bir şeyi kullanmıyoruz.

Daha basit bir ifadeyle, kişimi bulmak için uygulamalardaydım. Ruh eşi, hayat arkadaşı, ne demek istersen. Bunu uygulamalarda bulamadım ve onlardan daha mutlu oldum. Teknolojinin tüm sorunlarımızı çözebileceği çoğu Gen-X ve bin yıllık düşüncenin tuzaklarından biridir. Z kuşağı buna inanmıyor.

Aslında, geçen yılki Morning Consult araştırmasıyla, Gen-Z’nin teknoloji şirketlerine olan güveninin, özellikle de ürünlerini geliştirmekten çok pazarlamaya daha fazla zaman harcayan markalarla arttığını bulmak çok uzak. Ankete katılan Z Kuşağı yetişkinlerinin yalnızca yüzde 43’ü, büyük teknoloji şirketlerine zamanın “çok” veya “bir kısmını” doğru olanı yapma konusunda güvendiklerini söyledi. Buna karşılık, Gen-X ve Baby Boomers güvensizlikten daha fazla güven ifade ettiler, sırasıyla yüzde 52 ve yüzde 53.

Axios ve Generation Lab’ın bulgularına göre, Gen-Z’nin uygulamalara olan güveni daha da düşük. ”Üniversite öğrencilerinin yüzde yetmiş dokuzu ve diğerleri [Gen-Z] düzenli flört uygulaması kullanımından vazgeçiyor,”flört uygulaması devi Bumble, uygulamanın kullanımını teşvik etmek için bekarlık karşıtı bir mesajla kadınları hedefleyen reklamlar yayınladıktan sonra geçen yıl büyük tepkilerle karşı karşıya kaldı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar