Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Parlamentosu Muhalefet Lideri Rahul Gandhi'nin Modi'yi Hedef Alan Konuşmasının Bazı Kısımlarını...

Hindistan Parlamentosu Muhalefet Lideri Rahul Gandhi’nin Modi’yi Hedef Alan Konuşmasının Bazı Kısımlarını Kaldırdı

Hindistan muhalefet lideri Rahul Gandhi’nin yeni Parlamentodaki ilk konuşması, Başbakan Narendra Modi ve partisine yönelik suçlamalar da dahil olmak üzere, yasama organının kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Salı günü yapılan suçlamalar da dahil olmak üzere bazı bölümleriyle tartışmalara yol açtı.

Alt meclis Başkanının kararı, Rahul’un, ana muhalefet Kongre partisini temsil eden bir milletvekili olarak yirmi yıl sonra ilk resmi görevi olan meclislerde muhalefet lideri olarak ilk konuşmasını yapmasından bir gün sonra geldi.

TV kanalları tarafından canlı olarak yayınlanan konuşmadan çıkarılan bölümler arasında Rahul’un Modi ve Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) yönelik saldırıları ve söylediklerinin dini nefret ve şiddetle bağlantıları olduğu belirtildi.

Parlamento kayıtlarına göre Rahul ayrıca sanayicilere birden fazla atıfta bulundu Gautam Adani ve Mukesh Ambani ve onları Modi ve hükümeti ile ilişkilendirdi ve bunlar Konuşmacı Om Birla tarafından kaldırıldı.

Konuşmanın ardından federal bakanlar Ashwini Vaishnaw ve Kiren Rijiju gazetecilere verdiği demeçte, Rahul’un konuşmasındaki “yanlışlıkları” belirtmek için Birla ile görüştüklerini ve şikayetlerinin inceleneceğinden emin olduklarını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar