Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEKt Uniexpo Öğrencilerden Ezici Yanıt Aldı

Kt Uniexpo Öğrencilerden Ezici Yanıt Aldı

Amacı, hevesli öğrencilerin eğitim hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak olan girişimci bir platform olan KT UniExpo Dubai’nin altıncı baskısında sergilenen üniversiteler ve eğitimciler, etkinliğin Çarşamba günü açılış gününde aldığı yanıttan bunaldılar. Hem erkek hem de kız 1.000’den fazla enerjik öğrenci, kişisel gelişimlerinin geleceğine bir göz atmak için Millennium Hotel’i kalabalıklaştırdı.

 

Kuruluşundan bu yana Khaleej Times tarafından düzenlenen etkinliğe, Dubai’de mevcut olan en iyi yüksek öğrenime katılan ve sergileyen 20’den fazla önde gelen üniversite katıldı. Öğrenciler, Middlesex Dubai Üniversitesi, Rochester Teknoloji Enstitüsü, BITS Pilani, Dubai Kampüsü, Birmingham Üniversitesi, Dubai ve Kanada Üniversitesi, Dubai gibi önde gelen kurumların temsilcileriyle yüz yüze görüşme ve eğitim ile ilgili sohbetlerde bulunma fırsatı buldular. parlak bir gelecek.

 

SecureMyScholarship, Dubai temsilcisi David, “Şirketimizin misyonu, tüm öğrencilere burs dağıtarak yüksek öğrenimi daha erişilebilir ve daha uygun fiyatlı hale getirmektir. “Öğrencilerin hayallerindeki üniversiteye burslarla ulaşmalarına yardımcı olan bir platformuz. “Bugünün deneyimi harikaydı. Dubai’nin her yerinden çok olumlu, etkileşimli ve bir üniversiteye kaydolmaya çok hevesli birçok öğrenciyle etkileşime girdik “diye ekledi. “Hayallerini uygun fiyatlı hale getirmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. “Şimdiden 8 milyon doların üzerinde burs dağıttık ve kısa sürede 100 milyon dolarlık bir puana ulaşmayı umuyoruz.”

 

Middlesex Üniversitesi Dubai’nin Kabul Ofisinde çalışan Eranda, Çarşamba günü katılımcı sayısı ile karşı karşıya kaldı. “Bugün özellikle eğitim etkinlikleri için çok nadir görülen çok sayıda kaliteli öğrenci aldık” dedi. “Benim için öne çıkan şey, çoğu okul takvimi için dönem sonu olmasına rağmen, çok cesaret verici olan çok sayıda okulun katılmasıydı. “Sen de bunalmış hissetmeye yardım edemezsin. Çok ilginç bir gündü ve üniversitede bizi neyin beklediğini görmek için Perşembe günü geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Birmingham Üniversitesi’nde işe alım görevlisi olan Aksa Enver Şahid de kariyer gelişiminin çok önemli bir aşamasında olan öğrencilerin coşkusundan etkilendi. “Eğitim kişisel gelişiminizde çok önemli bir rol oynar. Birleşik Krallık kampüsünden Dubai Birmingham Üniversitesi’nde çoğaltılan her şeye sahibiz “dedi. “Kaliteli eğitime çok önem veriyoruz ve refahın çok önemli bir unsur olduğunu anlıyoruz ve bununla da temel alıyoruz. “En popüler programımız, misafir öğrencilerden büyük ilgi gören işletme, psikoloji ve bilgisayar bilimleri programlarımızdır. “Mba’mizi bu yıl başlattık ve çok dikkat çekmek için tasarlandı ve öyle oldu” diye ekledi. “Bugün aldığımız yanıttan çok rekabetçi olacak gibi görünüyor. Gelip bu programa katılacak profesyonelleri de arıyoruz.”

 

Dubai, Rochester Institute of Technology’de kıdemli kayıt danışmanı olan Wala Alfares, Khaleej Times ile yaptığı bir konuşma sırasında sergilediği coşku ve tutkuyla öğrenci olmakla karıştırılabilirdi. Alfares, dünyanın her yerinde kampüsleri olan iki asırlık üniversite ile çalışmanın faydalarını vurguladı. “Öğrenciler doğrudan ABD’den bir derece alacaklar” dedi. “Ayrıca Yükseköğretim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir üniversiteyiz ve yurtdışı eğitim seçenekleri mevcut. “Öğrencilerle tanışmaktan ve bugün onlarla bağlantı kurmaktan ve onlara sunmamız gereken kolej ve programlar hakkında bilgi vermekten mutluluk duyduk. “Yüzlerindeki ifade bir zevkti. İyi bir eğitim almayı taahhüt ederlerse geleceğin onlar için neler sakladığı konusunda gerçekten heyecanlandıklarını görebiliyordunuz ve işimizi daha da ödüllendirici yapan da bu.” KT UniExpo Perşembe günü devam ediyor ve sergi saatlerinde sabah 8’den akşam 6’ya kadar 23 okul daha ziyaret ediyor.

 

 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar