Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEYapay Zeka, Siber Güvenlik ve Uzay Bilimleri: BAE Uzmanları Gelecek Planlarını Açıkladı

Yapay Zeka, Siber Güvenlik ve Uzay Bilimleri: BAE Uzmanları Gelecek Planlarını Açıkladı

BAE’deki öğrenciler, gelecekleri söz konusu olduğunda geleneksel bilimlerin ötesinde düşünüyorlar. 2023-2024 Akademik yılı için en iyi lise öğrencileri, tıp biliminin yanı sıra yapay zeka (AI), siber güvenlik ve uzay mühendisliği alanlarında kariyer yapmayı planlıyor.

Gösteri yapan öğrenciler, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından X.

Koğuş Mahmud, sınıfından en iyi mezun olan sekiz öğrenci arasındaydı. BAE’de doğup büyüyen bir Filistinli olan Ward, özel eğitim için genel akışta en üst sırayı aldı. Khalifa Üniversitesi’nde yapay zeka veya veri bilimi yapmayı planlıyor.

.

Uygulamalı Teknoloji Kız Lisesi’nde genel akımın zirvesinde yer alan Alyazia Al Shamsi, uzay mühendisliği yapmayı planlıyor. Neden diye sorulduğunda, “BAE’nin uzaydaki başarılarından ilham aldım” dedi. Ayrıca hırslarını sürdürmede zaman yönetiminin ve kararlı aile desteğinin öneminin altını çizdi.

Ajman’daki Uygulamalı Teknoloji Lisesi’ndeki ileri akıştaki diğer öğrencileri geride bırakan Nada Al Maazmi, Amerikan Sharjah Üniversitesi’nde siber güvenlik mühendisliği okumaya kararlı. Siber güvenlik mühendisliği alanında kariyer yapmanın “ülkemize hizmet etme konusundaki derin bağlılığından” kaynaklandığını söyledi.

Bu arada, diğer öğrenciler tıp bilimlerine devam etmekle ilgileniyorlar. Abdalla Mekhimar da onlardan biri. Devlet eğitim sektörünün ileri akışındaki Ras Al Khaimah Erkek Okulu’nun en iyi öğrencisi tıp okuyarak “insanlığa katkıda bulunmak” istiyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar