Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE, Çek Cumhuriyeti ile Ekonomik ilişkileri Güçlendirmeyi Hedefliyor

BAE, Çek Cumhuriyeti ile Ekonomik ilişkileri Güçlendirmeyi Hedefliyor

BAE Federal ihracat kredisi şirketi Etihad Credit Insurance (ECI), ikili reasürans yükümlülükleri için bir çerçeve oluşturmak ve BAE ve Çek Cumhuriyeti içindeki şirketlere sigorta olanakları sağlamak için İhracat Garantisi ve Sigorta Şirketi (EGAP) ile stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladı. bir sonraki aşamada iki ülke.

Anlaşma, Ekonomi Bakanı ve ECI Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah bin Tuk El Marri ile EGAP Yönetim Kurulu Başkanı Davut Havlıcek tarafından imzalandı.

Bin Touq şunları söyledi: “BAE, iki ülkenin birçok ekonomik ve yatırım sektöründe sürdürülebilir ve çeşitlendirilmiş ortaklıklar ve anlaşmalar oluşturma konusundaki ortak çabalarında başarılı olduğu Çek Cumhuriyeti ile büyüyen ve gelişen ekonomik ilişkilerden hoşlanıyor. EGAP ile yapılan yeni ortaklık anlaşması, iki ülke arasındaki belirgin ekonomik ortaklık çerçevesinde bu çabaları tamamlamaktadır.

“Anlaşma, iki ülkedeki iki ihracatçı topluluğu arasında yeni ekonomik beklentilerin yaratılmasını teşvik edecek ve ortak ekonomik ilişkilerin pekiştirilmesine katkıda bulunacak, böylece BAE’nin küresel bir ortak ve çekici ve etkili bir ekonomik merkez olarak kurulmasını destekleyecektir. BAE 2031’in vizyonu.”

Anlaşma, egemen ve yarı egemen borçlularla ilgili risklerin ele alınması, özel sektör borçlularının esnekliğinin artırılmasında yenilikçi yollar araştırılması ve ihracat anlaşmaları için uygun sigorta olanakları sunulması gibi geniş bir görev yelpazesinde sağlam işbirliği çağrısında bulunuyor. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın resmi yönergeleri ve Resmi Olarak Desteklenen İhracat Kredilerine İlişkin Kalkınma (OECD) Düzenlemesi.

Ayrıca, bu anlaşma, her iki ülkenin ihracat ve dış ticaret endüstrileri için faydalı olan ortak çıkar alanlarında ikili işbirliği için güçlü bir temel oluşturmaktadır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar