Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Kabinesi 2024 Federal Bütçesini Onayladı

BAE Kabinesi 2024 Federal Bütçesini Onayladı

Genel Bütçe Komitesi, BAE’nin 2025 mali yılı genel bütçe taslağını 2022-2026 bütçe planı dahilinde görüşmek üzere on birinci toplantısını yaptı.

Kabine, Abu Dabi’deki Qasr Al Watan’da düzenlenen toplantıda, 2024 mali yılı için 65,728 milyar Dhl’lik gelir ve 64,060 milyar Dhl’lik harcamalarla federal bütçeyi de onayladı.

Maliye Bakanlığı, yerel ve küresel ekonomik ortamdaki gelişmeleri dikkate alarak 2025 için federal bütçeyi hazırlamak amacıyla tüm federal kuruluşlarla koordine etti.

Komite, federal bütçe taslağının hazırlanması için gerekli prosedürlerin tamamlanmasını ve ardından Kabineye sunulmasını emretti.

Gerekli işlemler, sayılı Federal Kanun Hükmünde Kararname’de öngörülen bütçenin hazırlanmasına ve sunumuna ilişkin hükümler çerçevesinde alınmıştır. (26) kamu maliyesi, değişiklikleri ve ilgili karar ve tavsiyelere ilişkin 2019 tarihli.

Komite ayrıca, mali yılın ilk yarısındaki fiili harcamalar ve gelirler ışığında federal hükümetin 2024 mali durumunu da gözden geçirdi. Göstergeler, BAE’nin çeşitli sektörlerde ve faaliyetlerde tanık olduğu ulusal ekonominin büyümesini yansıtıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar