Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE'de Rekor Yağmurlar: İki Ay Sonra İddialar Açılmaya Devam Ediyor

BAE’de Rekor Yağmurlar: İki Ay Sonra İddialar Açılmaya Devam Ediyor

Khaleej Times, BAE’de iki aylık rekor yağışlardan sonra bile yeni talepler gelmeye devam ederken, hem küçük hem de büyük çok sayıda sigorta talebinin beklemede kaldığını öğrendi.

Ülke son 75 yılın en şiddetli yağmurlarını 16-17 Nisan’da yaşadı ve bu da mülklerde ve araçlarda büyük çapta hasara neden oldu

Sektör yöneticileri, özellikle büyük meblağlarla ilgili iddialar nedeniyle birçok anlaşmazlığın da ortaya çıktığını, çünkü sellere batmış birçok otomobilin silindiğini söyledi.

Unitröst Sigorta Komisyoncusu icra direktörü Moin ur Rehman, sigortacıların BAE’deki sellerle ilgili küçük taleplerinin çözümünün, özellikle motor ve mülk sigortası için hala önemli sayıda talepte bulunulmasıyla devam ettiğini söyledi.

“Özellikle sigortacılar üzerinde büyük etkisi olan mülk ve motor sigortası için hala çok fazla talep var. Henüz bitmemiş olsa da, bu sigorta taleplerinin işlenmesi ilerlemektedir. Sigortacılar hala Nisan ayında BAE’Yİ vuran yağmurlarla ilgili küçük iddiaları çözüyorlar “dedi.

Toshita Chauhan, sağlık ve motor sigortası işletme müdürü Policybazaar.ae , BAE’deki 16 Nisan yağmurlarından kaynaklanan küçük araba sigortası taleplerinin çoğunun henüz sigortacılar tarafından çözülme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Bunu rekor sayıda talep, işle boğulmuş onarım atölyeleri, çok sayıda talep doğrulaması, hasar değerlendirmesi, parça bulunmaması ve olası teminat anlaşmazlıklarından sorumlu tuttu.

Avinash Babur, şirketin CEO’su Insurancemarket.ae sigortacıların talep onaylarını hızlandırmasına rağmen, onarıma ihtiyaç duyan çok sayıda aracın garajlarda daha uzun bekleme sürelerine yol açtığını söyledi. “Bu durum, aynı zamanda tam kapasitede çalışan atölyeler nedeniyle gecikmelerle karşı karşıya olan selle ilgili olmayan araç onarımlarına yönelik eşzamanlı talep nedeniyle daha da kötüleşiyor.”

Büyük taleplerle ilgili anlaşmazlıklar

Özellikle inşaat ve maddi hasarla ilgili büyük sigorta taleplerinin yanı sıra su basmış alanlarda araç kullanmayla ilgili birçok kritere uymayan müşteriler konusunda da anlaşmazlıklar ortaya çıkmıştır.

Babur, sigortacıların bu poliçe konusunda katı olduklarını söyledi — sel sularında araç kullanmak güvenli sürüş uygulamalarına aykırı olarak kabul ediliyor ve bu tür eylemler tipik olarak sigorta kapsamını geçersiz kılıyor.

“Sonuç olarak, kanıtlar aracın kasıtlı olarak tehlikeli koşullardan geçtiğini gösterdiğinde iddialara genellikle itiraz edilir.”

Anlaşmazlıkların esas olarak araç hasarının nedeni ve zamanlaması etrafında döndüğünü söyledi.

“Büyük talepler için sigortacılar, araçların kasıtlı olarak su basmış sokaklarda sürülüp sürülmediğini araştırmakta özellikle ihtiyatlı davranıyorlar. Sigortalı taraflar, sigortacıların soruşturmalarının bulgularına itiraz ettiğinde, genellikle hasarın kaçınılmaz koşullar altında meydana geldiğini veya yağış sırasında sürüş kararlarıyla doğrudan bağlantılı olmadığını savunarak anlaşmazlıklar sıklıkla ortaya çıkar.”

Moin ur Rehman, şiddetli yağışların ciddi hasara neden olduğunu ve potansiyel olarak sel ve yapısal açıklar gibi endişeler nedeniyle inşaat uzmanlarına karşı davalara yol açabileceğini söyledi.

“Ayrıca, özellikle müşteriler su basmış bölgelerden geçmek gibi belirli kriterlere uymadığında, sigortacıların iddiaları reddetmesi sonucu anlaşmazlıklar gelişti.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar